Sestdien, 18. jūlijā, Kuldīgā, Pilsētas dārzā ar daudzveidīgu pasākumu programmu viesosies biedrības „Siera klubs” rīkotais pasākums – Latvijas novadu Siera diena.

Jau no plkst. 9:00 Pilsētas dārzā sāks darboties svētku labumu dižtirgus un dižmielasts ar siera ēdieniem, bet plkst. 11:00 norisināsies svinīgā Siera dienas atklāšana, kurā līdzdarbosies svētku īpašie viesi – Govs, Piens, Siers un Pele. Siera cienītājus un pārējos svētku viesus Pilsētas dārzā gaidīs līdz plkst. 16:15.

Siera dienā uzstāsies gan pašmāju, gan ārzemju kolektīvi, bet atraktīvākās lietas būs saistītas tieši ar sieru, pastāstīja Kuldīgas Kultūras centra izpilddirektors Andris Grīnvalds. Svētkos paredzamas absolūti netradicionālas izklaides, kas varbūt ir zināmas no seniem laikiem, bet tiks izpildītas pilnīgi citādi, protams, viss saistībā ar sieru.

Piemēram, no plkst. 12:30 būs iespējams noskatīties siera siešanas un sviesta kulšanas paraugdemonstrējumus, kā arī varēs piedalīties konkursā „Ātrākais sviesta kūlējs”, bet plkst. 13:30 sāksies siera rituļa ripināšanas sacensības no kalna un citas atraktīvas padarīšanas siera vārdā, sola pasākuma organizētāji.

Biedrība „Siera klubs” dibināta 2002. gadā. Biedrība apvieno siera ražotājus, tajā darbojas 62 biedri.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav