Inkubatora uzņēmumi strauji aug un aktīvi piedalās starptautiskās nozaru izstādēs

INKUBATORS

Šī gada rudens uzņemšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Kuldīgas biznesa inkubatorā ir noslēgusies. Augustā, inkubatoram paplašinot tā darbības teritoriju, Kuldīgas novadam pievienojās Talsu novads, ir uzņemtas divas pirmsinkubācijas grupas ar 15 dalībniekiem gan Kuldīgā, gan Talsos. Pēc līgumu noslēgšanas oktobra sākumā tiks uzsāktas uzņemto biznesa ideju autoru pirmsinkubācijas apmācības, lai jau pēc 6 mēnešiem varētu iepazīties ar pirmajiem biznesa ideju prototipiem.

LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora uzņēmumiem augot, dabīgi palielinās nepieciešamība pēc eksporta. Kombinējot inkubatora atbalstu ar LIAA SKV (Starptautiskās konkurētspējas veicināšana) programmu vai kāda sadarbības partnera (piem., Kurzemes plānošanas reģions) atbalstu, ir iespēja realizēt sava produkta eksporta potenciālu, piedaloties starptautiskās izstādēs gan Latvijā, gan ārpus tās. “Tā ir lieliska iespēja ne tikai paradīt pasaulei, kas mums ir, bet arī satikt nozares pārstāvjus individuālajās tikšanās reizēs, lai apspriestu sadarbības iespējas un realizētu savus produktus kādā no viņu pārstāvēto valstu tirgiem,” ar savām pārdomām dalās LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora vadītāja Līga Raituma.

Šī gada septembra sākumā LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora bērnu mēbeļu un preču ražotāji SIA “Tiny Bunny”, SIA “Flockmen” un SIA “Platte” bija sastopami Latvijas nacionālajā stendā starptautiskajā izstādē “Kind + Jugend” Ķelnē, Vācijā. Tā bija ne tikai iespēja būt starp savas nozares mazākiem un lielākiem uzņēmumiem, bet arī tikties ar tiešiem citu uzņēmumu pārstāvjiem un vairumtirgotājiem, kuri ir jaunu produktu un sadarbības partneru meklējumos. Pateicoties dalībai izstādē, tika iegūti vērtīgi kontakti un jau noslēgti pirmie sadarbības līgumi.

Savukārt bērnu apģērbu zīmols “PataTaTa” mēneša izskaņā piedalījās kāzu un pasākumu izstādē “Your Big Day” Rīgā. Uzņēmums atzīst, ka ik pa laikam ir būtiski parādīties starp nozares spēcīgākiem uzņēmumiem. Ja vienā pasākumā tiek apvienoti vairāki, tas ļauj koncentrēti un pārskatāmi uzrunāt potenciālos klientus. Teju tajā pašā laikā dzirkstošo dzērienu ražotājs SIA “Rudy’s Brewing CO” viesojās starptautiskā izstādē “Tallin FoodFair” Tallinā, kas pulcēja pārtikas industrijas pārstāvjus – produktu ražotājus, izplatītājus, viesnīcas, restorānus, loģistikas pakalpojumu sniedzējus, u.c. Pašreiz uzņēmums ir ceļā uz Ķelni, Vācijā, kur norisināsies pasaules vadošā pārtikas un dzērienu nozares izstāde “Anuga”. Lai paplašinātu savu eksporta tirgu, uz sadarbības partneru tikšanos “Expo 2020” Latvijas stendā Dubajā ir devies kosmētikas ražotājs SIA “Natrue Lab”. Oktobri noslēgs SIA “Tiny Bunny” dalība “Riga Fashion Week” ar bērnu apģērbu modes skati un apgaismes ierīču ražotāja SIA “EG Light” dalība mēbeļu un dizaina izstādē “Furniture & Design Isle”, abi Rīgā.

Lai laicīgi gatavotos 2022. gada pavasara uzņemšanai, LIAA Kuldīgas biznesa inkubators aicina ikvienu interesentu uz individuālu konsultāciju Kuldīgā, Skolas ielā 1 vai tā atbalsta vienībā Talsos, Krišjāņa Valdemāra ielā 17a, 2. stāvā. Pieteikšanās – Kuldīgā (62400905 / Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.) vai Talsos (62400904 / Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

LIAA biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, kopstrādes telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, dalību izstādēs, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai.LIAA Biznesa inkubatori ir finansēti ERAF projekta “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators” ietvaros. Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem: http://inkubatori.magneticlatvia.lv
 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav