Šopavasar LIAA biznesa inkubatoru atbalstam pieteicies rekordliels jauno uzņēmēju skaits

Šajā pavasarī 339 jaunie uzņēmēji pieteikušies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatora inkubācijas programmai un 515 pirmsinkubācijas programmai. No tiem 80 pieteikumi ir no ārzemēs dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem.

2020. gada rudenī tika saņemti 533 pieteikumi, bet 2020. gada pavasarī – 501 pieteikums. Šajā pavasarī LIAA inkubācijas programmā pieteikušies 339 jaunie uzņēmēji un 515 biznesa ideju autori pirmsinkubācijas programmā, kas kopā veido 854 pieteikumus. Salīdzinot ar iepriekšējo pietiekšanos 2020. gada rudenī, kopējais pieteikumu skaits palielinājies par 65 %, kas apliecina, ka pandēmijas laikā interese par uzņēmējdarbības attīstību ir pieaugusi.

LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova pieteikumu skaitu komentē šādi: “Ar katru gadu redzam, ka LIAA Biznesa inkubatoru programmas kļūst populārākas un biznesa ideju autori un jaunie uzņēmēji piesakās, lai izmantotu LIAA Biznesa inkubatora programmu sniegtās iespējas sava biznesa attīstīšanai. Šo programmu popularitāti un potenciālo  dalībnieku interesi veicina inkubatoru dalībnieku rezultāti, par kuriem runā gan LIAA, gan pašu uzņēmumu sasniegumi pasaulē – spējot konkurēt globālā līmenī, tā arī sasniegtie eksporta apjomi. Pēdējos trīs gados biznesa inkubatoru dalībnieku eksporta apjomi sasnieguši vairāk nekā 125 miljonus EUR.” 

Noslēdzoties pavasara uzņemšanai LIAA Kuldīgas biznesa inkubatorā, ir uzņemti pieci jauni uzņēmumi, kuri pievienojas inkubācijas programmas atbalsta saņēmējiem, kopskaitā jau 36. Arī šajā pavasara uzņemšanā turpinājās arvien pieaugošā tendence savu uzņēmējdarbību apzināti izvēlēties uzsākt un attīstīt Kuldīgas novadā, jau startā to reģistrējot šeit, vai pārceļot no citām pilsētām, kas liek secināt, ka Kuldīga kļūst par pievilcīgu vietu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstīšanai. Jaunuzņemtie uzņēmumi pārstāv šādas nozares: kosmētikas, pārtikas, mēbeļu un mūzikas instrumentu ražošanu.

Savukārt pirmsinkubācijā 15 jaunuzņemtie biznesa ideju autori ir jau uzsākuši sešu mēnešu pirmsinkubācijas programmu, kura tiem sniedz nepieciešamās pamatzināšanas savas biznesa idejas attīstīšanai. Tās ir LIAA Biznesa inkubatoru pirmsinkubācijas skolas apmācības par dažādām ar uzņēmējdarbību saistītām tēmām, kas ļauj notestēt biznesa idejas dzīvotspēju, izstrādājot biznesa plānu ar finanšu plūsmu un radot savas biznesa idejas prototipu.

Ņemot vērā arvien pieaugušo interesi par LIAA Biznesa inkubatoru atbalsta programmu, LIAA Kuldīgas biznesa inkubators aicina jau laikus gatavoties nākamajai uzņemšanai vasaras noslēgumā, piesakoties individuālajai konsultācijai.

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, kopstrādes telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai. LIAA Biznesa inkubatorus finansē ERAF projekta “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators” ietvaros.

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem: http://inkubatori.magneticlatvia.lv

attistibas fonds ERAF RGB small

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav