Iedrošina uzņēmējus pieteikties valsts noteiktajiem atbalsta instrumentiem

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta aicinājuma publicējam informāciju par valsts noteiktajiem atbalsta instrumentiem, kuriem uzņēmējiem iespējams pieteikties.

Dīkstāves atbalsts

Dīkstāves pabalsts pieejams uzņēmējiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020. gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20 % apmērā un kuru darbinieki (visi vai daļa) atrodas dīkstāvē. Šis atbalsts pieejams arī pašnodarbinātajiem un patentmaksātājiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020. gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20 % apmērā.

Atbalsts algu subsīdijai

Atbalsts algu subsīdijai pieejams uzņēmējiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020. gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20 % apmērā un kuru darbinieki (visi vai daļa) strādā nepilnu darba laiku. Uz atbalsta izmaksas brīdi uzņēmumam nedrīkst būt nodokļu parāds, kas pārsniedz 1000 eiro, ja par to nav noslēgts grafiks.

Grants apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai

Grants apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai ir valsts atbalsta programma, kam varēs pieteikties, tiklīdz Eiropas Komisija būs pieņēmusi lēmumu par atbalsta saderību ar Eiropas Savienības iekšējo tirgu.

Atbalsts skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem

Atbalsts skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem pieejams pašnodarbinātajiem, patentmaksātājiem, darbiniekiem (gan skaistumkopšanas speciālistiem, gan viņu atbalsta un administrācijas personālam), kas ir vai 2020. gada oktobrī vai novembrī, vai decembrī bija nodarbināti pie darba devēja skaistumkopšanas nozarē.

Nodokļu samaksas termiņa pagarināšana

Uzņēmēji un pašnodarbinātie, kam krīzes ietekmē radušās nodokļu nomaksas grūtības, var lūgt nodokļu maksājumus sadalīt vai atlikt uz laiku līdz trim gadiem.

Plašāka informācija par šiem uzņēmējiem pieejamiem atbalsta veidiem, pamatkritērijiem to saņemšanai un informācijas avotiem, dažādi metodiskie materiāli un cita noderīga informācija atrodama Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnē https://www.vid.gov.lv

Informācija sagatavota pēc Valsts ieņēmumu dienesta materiāliem

Pielikums - Informācija par atbalstiem

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav