Pārceļ nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņu atsevišķām nodokļa maksātāju kategorijām

nodoklis
Foto: Ieva Benefelde

Kuldīgas novada Domes deputāti 28. janvāra Domes sēdē lēma par nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņa pārcelšanu fiziskām un juridiskām personām. Lēmums pieņemts, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas situāciju un pandēmijas Covid-19 ietekmi uz ekonomikas attīstību.

Nekustamā īpašuma nodokļa maksājums fiziskām un juridiskām personām par 2021. gadu (1., 2., 3. ceturkšņa maksājumi) un 2020. gada aprēķināto nekustamā īpašuma nodokli, kura samaksas termiņš ir 2021. gads (nekopta lauksaimniecībā izmantojamā zeme), tiek pārcelts uz 2021. gada 4. ceturksni (15.11.2021.). Par pārceltajiem nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu termiņiem netiks aprēķināta nokavējuma nauda.

Pašvaldība atgādina, ka vairākām iedzīvotāju kategorijām pienākas nekustamā īpašuma nodokļa atlaides. Likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” 5. panta pirmās daļas (12) daļa nosaka, kādos gadījumos nekustamā nodokļa atlaidi var saņemt ģimenes ar trīs un vairāk bērniem*. Papildus likumam nodokļa atlaides un to saņemšanas iespējas noteiktas Kuldīgas novada Domes saistošajos noteikumos Nr. 2017/12 “Par Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem un nodokļa piemērošanu Kuldīgas novadā”. Par tām plašāk: pievienotajā  infografikā.

Tāpat pašvaldība atgādina, ka ir iespējams izmantot ērto un videi draudzīgo nekustamā īpašuma nodokļa maksājuma paziņojuma saņemšanu e-pastā. Ja vēlaties maksāšanas paziņojumu par nekustamā īpašuma nodokli saņemt e-pastā:

  • reģistrējiet savu e-pastu - WWW.EPAKALPOJUMI.LV sadaļā “Nekustamais īpašums”, “E-pasta un SMS pieteikums” (nepieciešams autorizēties ar internetbankas starpniecību);
  • sūtiet e-pasta vēstuli uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., norādot e-pasta adresi maksāšanas paziņojuma saņemšanai, savu vārdu, uzvārdu, īpašuma/u adresi.

Pašvaldība arī aicina nekustamo īpašumu īpašniekus izmantot Zemesgrāmatas izveidotu pakalpojumu “paziņojumi par zemesgrāmatā iesniegtiem nostiprinājuma lūgumiem”. Pakalpojums ir domāts nekustamā īpašuma īpašnieku drošībai, lai novērstu krāpnieciskus gadījumus, kad Zemesgrāmatā tiek iesniegti viltoti nostiprinājuma lūgumi. Nekustamā īpašuma īpašnieks iesniegumu iesniedz tuvākajā zemesgrāmatas nodaļā vai elektroniski portālā www.zemesgramata.lv, elektroniski piereģistrējot savu e-pasta adresi. Piesakoties e-pakalpojuma saņemšanai, valsts vienotā datorizētā Zemesgrāmata īpašnieka e-pastā paziņos par zemesgrāmatu nodaļā iesniegtu nostiprinājuma lūgumu.

Kam pienākas nodokļu atvieglojumi?

* Likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” 5. panta pirmās daļas (12) daļa: “Nekustamā īpašuma nodokļa summa ir samazināma par 50 procentiem no aprēķinātās nodokļa summas, bet ne vairāk par 500 euro, par šā likuma 3. panta pirmās daļas 2. punktā minētajiem nekustamā īpašuma nodokļa objektiem — dzīvojamām mājām neatkarīgi no tā, vai tās ir vai nav sadalītas dzīvokļu īpašumos, dzīvojamo māju daļām, telpu grupām nedzīvojamās ēkās, kuru lietošanas veids ir dzīvošana, un tām piekritīgo zemi personai, ja šai personai (pašai vai kopā ar laulāto) vai tās laulātajam taksācijas gada 1. janvārī ir trīs vai vairāk bērni vecumā līdz 18 gadiem (arī aizbildnībā esoši vai audžuģimenē ievietoti bērni) vai bērni līdz 24 gadu vecumam, kuri iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību, un ja personai vai tās laulātajam šajā objektā ir deklarētā dzīvesvieta kopā ar vismaz trim no minētajiem bērniem. Minētos atvieglojumus piemēro arī gadījumā, ja nekustamā īpašuma īpašnieks vai tiesiskais valdītājs ir kāds no šajā panta daļā minētajiem bērniem vai personas vai tās laulātā pirmās pakāpes augšupējais radinieks, kuram šajā objektā ir deklarētā dzīvesvieta.”

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav