Zemkopības ministrs tiekas ar novada lauksaimniekiem

Zemkopības ministrs
Foto: Ričards Sotaks

4. oktobrī Kuldīgas Mākslas namā norisinājās Uzņēmēju diena lauksaimniekiem. Tajā zemkopības ministrs Kaspars Gerhards prezentēja lauksaimniecības stratēģiju nākamajam Eiropas Savienības (ES) plānošanas periodam (2021. – 2027. gads), kā arī atbildēja uz zemnieku jautājumiem.

Semināra ievadā Kuldīgas novada Domes priekšsēdētaja Inga Bērziņa uzsvēra, ka lauksaimniecība Kuldīgas novadā sniedz pienesumu pašvaldības budžetam: “Prieks jūs visus redzēt un sveikt Kuldīgā! Esam pateicīgi, ka šīs lauksaimnieku uzņēmēju dienas apmeklē arī zemkopības ministrs ar savu komandu. Lauksaimniecība mūsu novadā ir viena no svarīgākajām nozarēm, tāpēc ceru, ka jūs šodien saņemsiet atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.”

“Man ir ļoti svarīgi novados tikties ar cilvēkiem, jo lielā mērā lauksaimnieki līdzdarbojas nākamā plānošanas perioda pamatnostādņu izstrādē. Mēs tās neizstrādājam Rīgai, konkrētām saimniecībām vai konkrētiem zemniekiem, bet visiem lauksaimniekiem Latvijā,” sarunas ievadā iezīmēja K. Gerhards. Ministrs pastāstīja par lauksaimniecības stratēģiju nākamajam ES plānošanas periodam, proti, 2021.–2027. gadam, kurā daudz būtiskāks uzsvars tiks likts uz klimata un vides aizsardzības jautājumiem, ko prasa Eiropas Savienība. Arī plānotais finansējums palielināsies, tomēr ministrs solīja arī turpmāk iestāties par mūsu lauksaimnieku interesēm, lai Latvijas zemniekiem augtu līdzmaksājumu apjoms.

Lauku atbalsta dienesta (LAD) direktores vietnieks Ģirts Krūmiņš uzteica Kuldīgas novada lauksaimniekus, ka tie aktīvi izmantojuši dažādus atbalsta maksājumus un bijuši vieni no labākajiem visā valstī. Tāpat Ģ. Krūmiņš informēja, ka LAD septembrī izstrādājusi īpašu un parocīgu mobilo aplikāciju, kas jau lejuplādēta 2000 reižu.

Semināra turpinājumā Valsts darba inspekcijas (VDI) vecākā inspektore Iveta Kalvāne lauksaimniekiem pastāstīja par VDI piedāvātajiem rīkiem internetā, kas atvieglo dokumentācijas sagatavošanu iespējamām pārbaudēm un ļauj izvairīties no pārkāpumiem. Tāpat VDI pārstāvji mudināja rūpīgi izvērtēt savus darba apstākļus, jo ik gadu valstī darba vietās notiek letāli nelaimes gadījumi.

Noslēgumā lauksaimniekus uzrunāja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa priekšnieks Normunds Aleckis, kurš mudināja zemniekus nebaidīties ziņot par aizdomīgām personām un transportlīdzekļiem, jo bieži šāda informācija var noderēt lietu izmeklēšanā. Tāpat N. Aleckis lika lauksaimniekiem pārdomāt, kādā veidā tiek apsargāta agroķīmija un dārgā lauksaimniecības tehnika. Valsts policijas pārstāvis ierosināja lauksaimniekiem nenoskopoties ar pāris simtiem eiro un izvietot signalizāciju, kā arī ierīkot videonovērošanas kameras.

Vēlāk pie kafijas tases lauksaimnieki savstarpēji pārrunāja dzirdēto, kā arī labprāt aprunājās ar semināra lektoriem.

Prezentācija: LAUKSAIMNIECĪBAS POLITIKA NĀKAMAJĀ PLĀNOŠANAS PERIODĀ UN AKTUALITĀTES

Prezentācija: Darba aizsardzības aktualitātes Latvijā lauksaimniecības nozarē

Prezentācija: Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde Par traktortehnikas un agroķīmijas zādzībām

Prezentācija: Lauku atbalsta dienesta aktualitātes

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav