LIAA Kuldīgas biznesa inkubators nosvin trīs gadu dzimšanas dienu

LIAA Kuldīgas biznesa inkubators
Foto: Ieva Benefelde

13. septembrī trešo dzimšanas dienu atzīmēja LIAA Kuldīgas biznesa inkubators. Svinībās piedalījās ap 80 viesu.

Svinību pirmajā daļā par spīti sliktajiem laikapstākļiem interesentiem bija iespēja klausīties pazīstamu uzņēmēju lekcijās un iesaistīties diskusijā. Ar augstvērtīgo pieredzi uzņēmējdarbībā dalījās Baiba Mikāla, SIA “Amazone” valdes priekšsēdētāja vietniece, Dace Nelsone, kafejnīcas “The Marmelade” dibinātāja, Linda Raituma, “Paade mode” dibinātāja, kā arī Māris Saukāns, “RBSSKALS”, “Pieraksti” un “Laba Daba” dibinātājs.

Svinības norisinājās Kuldīgas biznesa inkubatora pagalmā, Skolas ielā 1. Par pasākuma organizēšanu bija atbildīgs uzņēmums “Andras Otto svinību dizains”, viens no inkubatora dalībniekiem, parūpējoties par telšu uzstādīšanu, galdiem, pasākuma norisi un vizuālo noformējumu. Pasākuma svinīgā daļa pulcēja aptuveni 80 viesu. Arī par cienastu bija parūpējušies inkubatora dalībnieki. Katram viesim no “The Marmelade” tika personalizēts eklērs, tāpat uzņēmums bija sagādājis gardo dzimšanas dienas kūku. Viesi tika cienāti ar Kabiles muižas dzirkstošo vīnu un “Curonia” grauzdēto kafiju.

Saviesīgajā daļā norisinājās arī 30 jauno biznesu ideju autoru izlaidums – viņi izgājuši pirmsinkubācijas apmācības 2019. gada pavasarī un rudenī. LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora dzimšanas dienā bija iespēja aplūkot biznesa inkubatora palīdzību saņēmušo uzņēmēju dažādo produkciju. Pasākuma viesi baudīja dzīvo mūziku grupas “Pianista brīvdienas” pavadībā. Lai neviens no svinībām neaizietu ar tukšām rokām, tika izspēlēta loterija. Tajā katrs viesis varēja iegūt kādu no Kuldīgas biznesa inkubatora uzņēmēju radītajiem produktiem. Līga Raituma, LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora vadītāja, saka, ka ikviens no viesībām aizgājis ar mazu gabaliņu no inkubatora.

L. Raituma ir gandarīta par paveikto trīs gadu griezumā, taču uzsver, ka mērķis ir turpināt augt un radīt vidi, lai uzņēmēji vēl vairāk attīstītos. “Esam liela, draudzīga, ģimene. Priecē, ka mums apkārt ir uzņēmīgi cilvēki. Viņiem ir fantastiskas idejas, un viņi ir spējīgi atrast savu vietu un radīt unikālu produktu,” stāsta Kuldīgas biznesa inkubatora vadītāja.

L. Raituma iezīmē, ka pēdējo gadu laikā ir tendence, ka cilvēki labprāt pārceļas uz dzīvi Kuldīgā: “Tendence ir tāda, ka cilvēki no ārzemēm, kā arī no Rīgas, pārceļas uz dzīvi Kuldīgā. Pašvaldība ir parūpējusies, lai svarīgākais būtu nodrošināts. Esmu dzirdējusi no vairākiem cilvēkiem, ka viņi saka: “Te ir patīkami dzīvot!”. Arī biznesa inkubators ir kā labs grūdiens uzņēmējdarbībā. Tā ir laba pieredze, tāpēc esmu gandarīta, kad mazs uzņēmums izaug par lielu.”

“Ideja bez realizācijas nav nekā vērta,” uzsver L. Raituma. Tāpēc viņa uzslavē LIAA Kuldīgas biznesa inkubatorā esošos uzņēmējus, kuri snieguši būtisku pienesumu, radot 25 jaunas darba vietas. 26 uzņēmumu kopējais apgrozījums trīs gadu laikā pārsniedzis pusmiljonu eiro. Arī LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora līdzfinansējumus trīs gadu griezumā bijis gana iespaidīgs – vairāk nekā 233 tūkstoši eiro.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav