Palielinās LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora sniegtā atbalsta saņēmēju skaits

biznesa inkubators
Foto: Kuldīgas biznesa inkubators

Šī gada pavasara uzsaukumā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Kuldīgas biznesa inkubators inkubācijas atbalsta programmā ir saņēmis līdz šim lielāko pietikumu skaitu – 15, no kuriem tika uzņemti septiņi jaunie uzņēmumi, tādējādi diviem uzņēmumiem pretendējot uz vienu no septiņām pieejamām vietām.

Šobrīd LIAA Kuldīgas biznesa inkubatorā ir 42 dalībnieki, kuri pārstāv Kuldīgas, Skrundas, Alsungas, Saldus un Aizputes novadus. 27 atrodas inkubācijas un 15 – pirmsinkubācijas programmā. Inkubators ar 50% atbalstu ir līdzfinansējis un turpina līdzfinansēt 37 pieteiktos grantus pakalpojumiem, aprīkojuma un izejvielu iegādei un 29 pakalpojumus, no kuriem populārākie ir telpu noma, grāmatvedība un mārketings.

Savukārt jaunuzņemtie biznesa ideju autori ir uzsākuši sešu mēnešu pirmsinkubācijas programmu, kas tiem sniedz visu nepieciešamo savas biznesa idejas attīstīšanai – apmācības par dažādām ar uzņēmējdarbību saistītām tēmām, lekcijas un seminārus, konsultācijas, kopstrādes telpas ar biroja aprīkojumu ikdienas darbam un inkubatora kopienu, kas ir citu uzņēmēju zināšanu, pieredzes un kontaktu atbalsts. Seši mēneši ir pietiekams laiks, lai izvērtētu savas biznesa idejas dzīvotspēju, par to pārliecinoties, strādājot pie biznesa modeļa un biznesa plāna izveides.

Kuldīgas biznesa inkubatora dalībnieki pārstāv ļoti daudz un dažādas nozares – apģērbu ražošana (no zīdaiņiem līdz pieaugušiem), pārtikas produktu ražošana (ēdieni un dzērieni), rotas un aksesuāri, mēbeļu ražošana un restaurācija, velosipēdu ražošana, bērnu rotaļlietas un pakalpojumi (ēdināšana, naktsmītnes, pasākumu dekorēšana, interjera dizains, apdruka, 3D druka, brīvā laika pavadīšana) u.c.

Šogad arī pirmo reizi tika īstenota un tiks turpināta jauna atbalsta iecere inkubatora uzņēmumiem – Darba birža. Tas ir pasākums, kura mērķis ir palīdzēt komersantiem atrast jaunu komandas biedru. Turpinās arī iespēja piedalīties gan mazākos, gan lielākos uzņēmuma produktu un pakalpojumu popularizēšanas pasākumos Latvijā – Kalnciema tirgus un tematiskās izstādes (“Riga Food”, “Māja. Dzīvoklis”, “Riga Comm”, “Design Isle”, “Baltic Beauty” un “Tech Industry”). Jau otro gadu pēc kārtas sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību jūnija noslēgumā jaunie uzņēmēji pārstāvēs Kuldīgu un novadu Hanzas dienās, kuras šogad notiks Pleskavā, Krievijā. Tam sekos sadarbība ar Kuldīgas mākslinieku rezidenci par pasākumiem Vasaras skolas ietvaros, kur būs iespēja piedalīties divās meistarklasēs – “Personības manifestācijas, publiskas runas un ideju prezentēšanas prasmes” ar publisku lekciju un pakalpojuma dizains.

Vasaru noslēgs LIAA organizētais jaunrades un inovāciju festivāls “iNovuss” Lucavsalā, Rīgā. Tendences inovācijās, blokķēdes, mākslīgais intelekts, zinātnes attīstība, nākotnes profesijas, ceļošana 21. gadsimtā un citas tēmas.  Muzikāli priekšnesumi un aizraujošas aktivitātes – tas viss trīs dienu (30.08. – 01.09.) garumā.

Septembrī tiks izsludināta jauna uzņemšana inkubācijas un pirmsinkubācijas atbalsta programmās. Ņemot vērā paaugstināto interesi pēdējo divu uzņemšanu laikā, ikviens interesents aicināts pieteikties konsultācijai, lai varētu jau laikus un kvalitatīvi sagatavoties uzņemšanai un kļūt par mūsu inkubatora dalībnieku.

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, kopstrādes telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai. LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti ERAF projekta “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators” ietvaros.

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem: http://inkubatori.magneticlatvia.lv

LIAA Kuldīgas biznesa inkubators atrodams Kuldīgā, Skolas ielā 1. E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālrunis: 62400905. www.facebook.com/LIAAKuldiga/

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav