Klāt konkursa "Gada lauksaimnieks" jaunā sezona

wwf
Foto: https://lv-pdf.panda.org

Lai izceltu Baltijas jūrai draudzīgas lauksaimniecības piemērus, Pasaules Dabas fonds (WWF) kopā ar partneriem Baltijas jūras reģionā arī šogad meklē videi draudzīgākos lauksaimniekus. Organizatori aicina līdz šī gada 10. maijam pieteikties dalībai Latvijas konkursā tos zemniekus – kā bioloģiskos, tā konvencionālos saimniekotājus, kuri savā lauksaimniecības praksē ievieš risinājumus, kas mazina ietekmi uz vidi.

Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad tiks rīkoti konkursi Baltijas jūras piekrastes valstīs un pēcāk noteikts reģionālais uzvarētājs, kurš iegūs naudas balvu 10 000 eiro vērtībā. Šogad konkursā piedalīsies 11 dalībvalstis. Katras dalībvalsts finālists saņems atzinības rakstu un naudas balvu 1 000 eiro vērtībā.

Pērn par Latvijas konkursa uzvarētāju tika pasludināts Andris Kalniņš no Vecumnieku novadā esošās zemnieku saimniecības “Ozoli”. Vairāk par to, kā saimnieko "Ozolos", var uzzināt šajā LNT sižetā. Būtiski arī piezīmēt, ka 2014. gadā Latvijas konkursa uzvarētāji - Juris un Vija Cīruļi no z/s "Mežacīruļi" arī ieguva galveno balvu Baltijas jūras reģionā.

Jāatgādina, ka Baltijas jūras slimību – eitrofikāciju, galvenokārt veicina lauksaimniecības sektors. Tāpēc ir būtiski meklēt un stāstīt citiem par labās prakses piemēriem, lai veicinātu barības vielu noplūdes samazināšanos un iespējami plašu ilgtspējīgas lauksaimniecības prakses izplatīšanos. Par to, vai un kā lauksaimnieks var izārstēt jūras slimību var uzzināt šajā laikraksta Diena rakstā.

Lai pieteiktos dalībai konkursā, lūdzam iepazīties ar konkursa vērtēšanas kritērijiem. Tāpat arī dalībniekiem ir jāaizpilda pieteikuma anketa. Neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar PDF biroju.

Konkursa vērtēšanas kritēriji un pieteikuma veidlapa

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav