Kuldīgas novadā no 2022. gada 1. aprīļa gaidāmi jauni ūdenssaimniecības tarifi, SPRK aicina paust viedokli

udens

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) saņēmusi izvērtēšanai SIA “Kuldīgas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu. SPRK ir uzsākusi tarifu projekta izmaksu vērtēšanu. Tarifus plānots piemērot no 2022. gada 1.aprīļa.

SIA “Kuldīgas ūdens” plāno piemērot vienotu ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu – 2,59 EUR/m3 (bez PVN) Kuldīgas pilsētā un Ēdoles, Gudenieku, Īvandes, Kabiles, Kurmāles, Laidu, Padures, Pelču, Rendas, Rumbas, Snēpeles, Turlavas un Vārmes pagastā.

Pašlaik SIA “Kuldīgas ūdens” piemēro SPRK apstiprinātos tarifus un Kuldīgas novada pašvaldības noteiktās maksas. Dažādās Kuldīgas novada teritorijās tās šobrīd ir atšķirīgas, sākot no 1,01 EUR/m3 (bez PVN) līdz 2,54 EUR/m3 (bez PVN).

Saskaņā ar SPRK noteikumiem, SIA “Kuldīgas ūdens” ir jāsniedz SPRK izvērtēšanai jauns ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekts, ja pievienotajās teritorijās joprojām ir spēkā pašvaldības noteiktās maksas.

Tarifa pieaugumu ietekmējuši pamatlīdzekļu nolietojuma izmaksu kāpums ūdensapgādes pakalpojumam par 18%, bet kanalizācijas pakalpojumam par 25%, bet tikmēr saimnieciskās darbības izmaksas pieaugušas par vidēji 7% salīdzinājumā ar 2020. gada faktiskajiem datiem.

SPRK aicina lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus SPRK, kā arī SIA “Kuldīgas ūdens”. Priekšlikumus, ieteikumus par tarifu projektu aicināti rakstīt uz  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Uzņēmuma aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts SPRK izvērtēšanas laikā var mainīties. SPRK pārbauda izmaksas, kas iekļautas tarifu projektā un pārliecinās, lai ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifos ir iekļautas ekonomiski pamatotas izmaksas. Tas nozīmē, ka apstiprinātie tarifi var atšķirties no tā, ko sākotnēji uzņēmums ir plānojis.

Kopējā tarifu projektu izvērtēšana un lēmumu pieņemšana notiek 120 dienas. Ja tās gaitā ir nepieciešams saņemt no uzņēmuma papildu informāciju par tarifu projektu, SPRK lūdz to iesniegt. Tajā brīdī, kad informācija ir pieprasīta, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad uzņēmums informāciju ir iesniedzis SPRK.

Plašāk ar tarifu projekta kopsavilkumu aicinām iepazīties SPRK mājaslapā, kā arī papildus interaktīvā veidā – SPRK infografikā.

< SKATĪT AKTUALITĀTES