Kuldīgā varēs saņemt barikāžu dalībnieka Statusa apliecības (10.02.)

barikāžu dalībnieka
Kuldīgas novada muzeja arhīva foto.

Pirmdien, 10. februārī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 Kuldīgas Mākslas namā, Kuldīgā, 1905. gada ielā 6, notiks 1991. gada barikāžu muzeja izbraukums, lai sniegtu iespēju barikāžu dalībniekiem saņemt barikāžu dalībnieka Statusa apliecības. 

1991. gada barikāžu dalībnieka apliecība ir dokuments, kas apliecina barikāžu dalībnieka statusu. To var iegūt personas, kas ir reģistrējušās kā barikāžu dalībnieki un saņēmušas kādu no apbalvojuma veidiem – Piemiņas zīmi vai Pateicības rakstu.

Ierodoties uz apliecības saņemšanu, līdzi jābūt Piemiņas zīmes apliecībai vai Pateicības rakstam (oriģinālam vai kopijai) un Personu apliecinošam dokumentam (pase vai ID karte).

Lai labāk organizētu apliecību saņemšanu, aicinām iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 633 23845 darba dienās no 8.00 līdz 16.00.

Apliecība paredzēta uzrādīšanai Latvijas Republikas valsts un pašvaldību iestādēs saskaņā ar likumu “Par 1991. gada barikāžu dalībnieku statusu”. Pašvaldības ir tiesīgas savos saistošajos noteikumos šo apliecību ieguvušajiem barikāžu dalībniekiem piešķirt sociālās garantijas, dažādas atlaides un atvieglojumus.

Tie barikāžu dalībnieki, kuri vēl nav reģistrējušies un ieguvuši kādu no apbalvojumiem, Statusa apliecību iegūt nevarēs. Par reģistrēšanās kārtību var interesēties 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrībā.

Turpmākai informācijai:

http://barikades.lv/lv/muzejs/

< SKATĪT AKTUALITĀTES