Būs pieejams līdzfinansējums ēku restaurācijai un atjaunošanai

Foto: Eduards Dambergs

Šī gada 1. oktobrī sāksies pieteikumu pieņemšana Kuldīgas novada Domes rīkotajā konkursā “Valsts nozīmes kultūras pieminekļa “Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā esošo ēku, kā arī Kuldīgas novadā esošu Latvijas valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā ietverto ēku restaurācija un konservācija”.

Konkurss tiek rīkots ceturto reizi. Saskaņā ar konkursa nolikumu konkursam pieteiktie un atbalstītie projekti pilnībā būs jāīsteno līdz 2017. gada 30. novembrim.

Konkursa ietvaros iedzīvotājiem būs iespējams pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu līdz 50% no kopējām restaurācijas vai atjaunošanas izmaksām saskaņā ar konkursa nolikumu (t.i. ne vairāk EUR 10000 nesošo konstrukciju atjaunošanai un ne vairāk kā EUR 5000 citos gadījumos), lai veiktu viņu īpašumā un/vai apsaimniekošanā esošo Valsts nozīmes kultūras pieminekļa „Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā esošo ēku, kā arī Kuldīgas novadā esošu Latvijas valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā ietverto ēku restaurāciju, nodrošinot Kuldīgas vecpilsētas un novada unikālās vēsturiskās apbūves autentiskuma saglabāšanu.

Uz līdzfinansējuma saņemšanu var pretendēt gadījumos, kad stilistiski un vēsturiski unikāli ēkas būvgaldniecības izstrādājumi ir sliktā tehniskā stāvoklī un apdraud šī izstrādājuma turpmāko pastāvēšanu, priekšroku dodot vēsturiski arhitektoniski vērtīgai apbūvei.

Konkursa pieteikumus jāiesniedz Kuldīgas novada pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā (Baznīcas ielā 1, Kuldīgā) no šī gada 1. līdz 31.oktobrim.

Pieteikuma veidlapa

Nolikums

Saistošie noteikumi

Pielikumi:

Nesošo konstrukciju atjaunošana un/vai restaurācija

Neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Attīstības un projektu vadības nodaļas projektu speciālisti Elīnu Zīli pa tālruni 26317827, e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai klātienē pirmdienās no 15.00 līdz 18.00 un ceturtdienās no 9.00 līdz 12.00.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav