Izsludina konkursu ēku restaurācijai un konservācijai

Foto: Den Marino

Ceturtdien, 24. septembrī, Kuldīgas novada Domes deputāti nolēma izsludināt konkursu „Valsts nozīmes kultūras pieminekļa „Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā esošo ēku, kā arī Kuldīgas novadā esošu Latvijas valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā ietverto ēku restaurācija un konservācija”.

Konkurss tiek rīkots trešo reizi. Tā ietvaros iedzīvotāji varēs pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu līdz 50% no kopējām restaurācijas vai atjaunošanas izmaksām saskaņā ar konkursa nolikumu (t.i. ne vairāk kā EUR 10000 nesošo konstrukciju atjaunošanai un ne vairāk kā EUR 5000 citos gadījumos), lai veiktu viņu īpašumā vai apsaimniekošanā esošo ēku, kas atrodas valsts nozīmes kultūras pieminekļa „Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā, kā arī Kuldīgas novadā esošu Latvijas valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā ietverto ēku restaurāciju, nodrošinot Kuldīgas vecpilsētas un novada unikālās vēsturiskās apbūves autentiskuma saglabāšanu.

Uz līdzfinansējuma saņemšanu var pretendēt gadījumos, kad stilistiski un vēsturiski unikāli ēkas būvgaldniecības izstrādājumi ir sliktā tehniskā stāvoklī un apdraud šī izstrādājuma turpmāko pastāvēšanu; ēkas fasādei, dzīvojamo un publisko ēku jumtu segumam, dzīvojamo un publisko ēku nesošajām konstrukcijām ir nepieciešama atjaunošana, priekšroku dodot vēsturiski arhitektoniski vērtīgai apbūvei.

Konkursa pieteikumi iesniedzami Kuldīgas novada pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā (Baznīcas ielā 1, Kuldīgā) no šī gada 1. līdz 31. oktobrim.

Saskaņā ar konkursa nolikumu pieteiktie un atbalstītie projekti būs jārealizē līdz 2016. gada 30. novembrim.

Neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Attīstības un projektu vadības nodaļas projektu speciālisti Elīnu Zīli pa tālruni 26317827, e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai klātienē pirmdienās no 15.00 līdz 18.00 un ceturtdienās no 9.00 līdz 12.00.

Nolikums

Norādes dokumentācijas izstrādei

Pieteikuma veidlapa

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav