Arī šogad norisināsies konkurss „Skaistākais Kuldīgas dārzs un sakoptākā teritorija 2015”

Foto: Artis Gustovskis

Lai veicinātu pilsētvides sakoptību un kārtību Kuldīgas pilsētā, kā arī noskaidrotu skaistākos dārzus un to īpašniekus (apsaimniekotājus), Kuldīgas novada Domes deputāti maija Domes sēdē nolēma arī šogad laika posmā no 1. jūnija līdz 31. augustam organizēt konkursu „Skaistākais Kuldīgas dārzs un sakoptākā teritorija 2015”.

Konkursa mērķis ir sekmēt pilsētvides sakopšanu, veicināt kārtību individuālo un pašvaldības māju, iestāžu, sabiedrību, organizāciju, uzņēmumu, tirdzniecības un pakalpojumu objektu teritorijās, kā arī radīt interesi Kuldīgas pilsētas iedzīvotājos un motivēt piedalīties pilsētas sakopšanā.

Konkursā var piedalīties Kuldīgas pilsētā atrodošies īpašumi un to īpašnieki, kas izveidojuši skaistus dārzus un uztur labā kārtībā sava īpašuma teritoriju. Pieteikumus iespējams iesniegt no 1. jūnija līdz 1. jūlijam. Pieteikumus konkursam var pieteikt fiziskas un juridiskas personas, aizpildot dalībnieka anketu, kurā tiek norādīta vērtējamā objekta adrese, īpašnieks, kontakttālrunis, kā arī pieteicēja vārds, uzvārds/nosaukums, kontakttālrunis. Anketās viens pieteicējs/dalībnieks var pieteikt objektu tikai vienu reizi.

Pieteikumi iesniedzami Kuldīgas novada pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas un informēšanas centrā, Baznīcas ielā 1, Kuldīgā, vai pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Konkursā pieteiktās teritorijas apsekos īpaši izveidota konkursa komisija, kuru vadīs Kuldīgas novada pašvaldības vides speciāliste Dace Jansone. Konkursā vērtēs galvenokārt izveidotāja izdomu, nevis finansiālo ieguldījumu dārzu veidošanā un teritoriju kopšanā un uzturēšanā. Komisija novērtēs tīrību un kārtību īpašumā un tam pieguļošajā teritorijā, iebraucamo ceļu jeb priekšdārzu, teritorijas zonējumu, telpisko plānojumu, tā atbilstību funkcijai, augu stādījumus, to kompozīciju, ekoloģisko saderību, augu veselīgumu, ceļu, arhitektūras mazo formu kvalitāti, sakoptību, žogu izskati, pārsteigumu jeb dārza savdabīgumu, īpašas pozitīvas pazīmes vai atšķirības. Augstāko vērtējumu iegūs tas īpašums, kurā būs izpildīti visi konkursa rādītāji.

Konkursam pieteiktās teritorijas izvērtēs līdz 31. augustam. Uzvarētājus apbalvos 2015. gada 3. oktobrī Hercoga Jēkaba gadatirgus laikā. Konkursa rezultātus publicēs Kuldīgas novada Domes informatīvajā izdevumā „Kuldīgas novada vēstis” un Kuldīgas novada pašvaldības mājas lapā www.kuldiga.lv .

Nominācijās „Skaistākais Kuldīgas dārzs”, „Sakoptākais daudzdzīvokļu māju pagalms” un „Sakoptākais uzņēmums Kuldīgas pilsētā” uzvarētāji saņems naudas balvas un atzinības rakstus:

  • 1. vieta – 150,00 EUR un atzinības zīme “Skaistākais Kuldīgas dārzs un sakoptākā teritorija 2015”;
  • 2. vieta – 100,00 EUR;
  • 3. vieta – 75.00 EUR.

Nominācijā „Skaistākais gaisa dārzs” uzvarētājiem piešķirs naudas balvas un atzinības rakstus:

  • 1. vieta – 75,00 EUR;
  • 2. vieta – 50,00 EUR;
  • 3. vieta – 30.00 EUR.

Vienam pieteikuma anketas aizpildītājam izlozes kārtībā tiks piešķirta pārsteiguma balva. Konkursa komisijai ir tiesības katrā nominācijas grupā piešķirt vairākas 1., 2., 3.vietas.

Konkursa nolikums un pieteikuma anketa

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav