Rakšanas darbu kārtība

29. oktobra Kuldīgas novada Domes sēdē deputāti apstiprināja kārtību, kādā turpmāk Kuldīgas novadā tiks regulēta rakšanas darbu veikšana. Noteikumi reglamentē darbu izpildi ielu sarkano līniju robežās un ceļu, ielu nodalījumu joslās; uz ielu un ceļu brauktuvēm, nomalēm un grāvjiem gar ielām un ceļiem, ietvēm un velosipēdistu celiņiem, kuriem nav noteiktas sarkanās līnijas; teritorijā, kas saistīta ar inženierkomunikāciju izbūvi, atjaunošanu, pārbūvi, remontu vai demontāžu, citu būvdarbu veikšanu un inženierkomunikāciju avāriju seku likvidāciju.

Pirms noteikumos regulēto rakšanas darbu veikšanas tie jāsaskaņo ar pašvaldību un tās būvvaldi vai arī ar attiecīgo pagasta pārvaldi.

Noteikumi paredz, ka darbu veicēji bez saskaņojuma nedrīkst veikt rakšanas darbus dziļāk par 30 centimetriem un patvaļīgi rakt un uzbērt grunti, dzīt pāļus, veikt ģeoloģiskos urbumus, izstrādāt grunti, planēt laukumus, kā arī patvaļīgi veikt jebkura veida būvdarbus un rakšanas darbus. Tāpat bez īpaša Kuldīgas novada pašvaldības saskaņojuma, nedrīkst uzlauzt vai citādi bojāt jebkura veida ielu, ceļu, ietvju segumu, izņemot avāriju seku likvidācijas darbus.

Tāpat noteikumos paredzēta kārtība, lai aizsargātu kokus un apstādījumus, veicot rakšanas darbus iepriekš minētajās teritorijās. Turklāt, ja būvuzņēmējs neievēro normatīvajos aktos noteiktās prasības, Kuldīgas novada pašvaldības būvvaldei ir tiesības rakšanas darbus pārtraukt vai anulēt darbu atļauju.

Apstiprinātā kārtība paredz, ka par izmaiņām satiksmes organizācijā ielās un ceļos būvuzņēmējam jāpaziņo ar plašsaziņas informācijas vai citu komunikācijas līdzekļu starpniecību vismaz divas dienas pirms darbu uzsākšanas. Papildus nolemts, ka brauktuvju un ietvju, veloceliņu segumu, kā  arī zaļo zonu pēc zemes rakšanas darbiem vai tehniskiem bojājumiem atjauno par pasūtītāja līdzekļiem.

Noteikumi par rakšanas darbu veikšanas kārtību Kuldīgas novada administratīvajā teritorijā publicēti Kuldīgas novada mājaslapā kuldiga.lv, kā arī pieejami Kuldīgas novada pašvaldības būvvaldē, Baznīcas ielā 1, Kuldīgā. Jautājumu gadījumos aicinām sazināties ar Būvvaldes administratori, zvanot pa tālr. 63321903 vai arī rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Noteikumi Nr. 9/2020 “Rakšanas darbu veikšanas kārtība Kuldīgas novada administratīvajā teritorijā”

< SKATĪT AKTUALITĀTES