Rumbas pagasts

www.rumbaspagasts.lv

Rumbas pagasts atrodas Kuldīgas novada ziemeļu daļā, Ventas labajā krastā un robežojas ar Kuldīgu, Zlēku, Ugāles, Usmas, Rendas, Kabiles, Vārmes, Pelču un Padures pagastiem.

Teritorija aizņem 221,4 km2.

Rumbas pagasta pārvalde

Riežupes iela 1, Mežvalde, Rumbas pagasts, Kuldīgas novads, LV 3301
Pārvaldes vadītāja Lija Šēle
Tālr. 63323935, 29343895, fakss 63322377
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Apskates objekti

Pagasta bagātība ir meži un ūdeņi. Pagastam cauri tek 25 lielākas un mazākas upes, lielākās ir Venta, Abava un Riežupe. 

Rumbas pagastā apskatāmi divi skaisti ūdenskritumi – Veldes ūdenskritums un Riežupes ūdenskritums.

Pagastu bagātina divi purvi un dīķi, kā arī viens ezers – Āžezers.

Gan Latvijas, gan ārzemju tūristi vai vienkārši, dabas skaistuma cienītāji vienmēr ir sajūsmā par iespaidīgajām Rumbas pagasta smilšu alām.

Kultūras dzīve un sports

Rumbas pagasta pārvaldes nama zālē bieži var aplūkot dažādu mākslinieku izstādes.  Ikdienā iedzīvotāji var apmeklēt Rumbas pagasta bibliotēku, kā arī brīvā laika pavadīšanas centru „Bukaiši”, kur notiek kultūras pasākumi.

Pagastam ir savs amatierteātris, kas ar savām izrādēm piedalās arī pasākumos ārpus pagasta. 

Pagastā katru mēnesi darbojas Gardēžu klubiņš, kā arī radošās darbnīcas.

Rumbas pagasta iedzīvotājiem ir iespēja izmantot āra trenažierus, kuri ir uzstādīti Mežvaldē un Ventas ciemā. Pagastā ir vairāki bērnu rotaļlaukumi. Mežvaldē ir uzstādīts multifunkcionālais sporta laukums.

Pagastā notiek Pilates, treneres Jeļenas Miezītes vadībā. Vienreiz mēnesi tiek rīkoti zoles vakari „Bukaišos” un minigolfa sacensības pagasta Pārvaldes nama zālē.

Ik gadu tiek rīkotas Pagasta Sporta dienas, Strītbola sacensības bērniem 1. septembrī, ziemā galda spēļu sacensības, kā arī dažādas citas sporta aktivitātes.