Seniora padome viesojas Rendā

Seniora padome
Foto: Kārlis Komarovskis

25. septembrī Kuldīgas novada Senioru padome rīkoja izbraukuma sēdi Rendas pagastā, kur tikās ar vietējiem senioriem un pārrunāja iespējas, kā uzlabot sadarbību ar pagastu un nodrošināt senioru aktīvāku dzīvesveidu.

Sarunā ar Rendas senioriem piedalījās Rendas pagasta pārvaldes vadītāja Kristīne Kuzmina, pašvaldības izpilddirektore Ilze Dambīte-Damberga, izpilddirektores vietniece Agnese Buka, kā arī Kuldīgas novada Senioru padomes locekļi. Kuldīgas novada senioru padomes priekšsēdētaja Astra Gūtmane sarunas gaitā izteica vēlmi arvien vairāk aktivitātēs iesaistīt novada pagastos dzīvojošos seniorus.

A. Gūtmane informēja, ka novembrī Kuldīgas novada senioru padome organizēs tikšanos ar pašvaldības vadību un pagastos aktīvajiem senioriem, lai uzlabotu situāciju un attīstītu senioru iesaisti. Tendence rāda, ka Kuldīgā dzīvojošie seniori ir aktīvi, bet pagastos pagaidām šāda aktivitāte ir krietni zemāka.

Pārvaldes vadītāja K. Kuzmina iezīmēja, ka dzīve pagastā ir gana piesātināta: “Paldies, ka atbraucāt. Ļoti jūs gaidījām ciemos. Pirms diviem gadiem pagastā iedibinājām jaunu tradīciju – senioru balli. Tas ir ļoti jauks un sirsnīgs pasākums. Arī turpmāk mums ir lieli plāni. Gan senioriem, gan pārējiem iedzīvotājiem rīkojam dažādas ekskursijas, kultūras pasākumus.” Tāpat K. Kuzmina aicina visus interesentus 14. decembrī viesoties Rendā, kad tur norisināsies labdarības koncerts “Eņģeļi pār Latviju”.

Vēl K. Kuzmina informēja, ka daudzi seniori labprāt atnāk uz pagasta pārvaldi, lai ar lietvedes palīdzību apmaksātu rēķinus. Arī Rendas pagasta bibliotēkā ar bibliotekāres palīdzību seniori izmanto iespēju elektroniski apmaksāt rēķinus un veikt pārskaitījumus. Pārvaldes vadītāja uzsver, ka pagasts un bibliotekāre ir atvērti rēķinu apmaksas palīdzībai, tāpēc aicina seniorus nebaidīties un izmantot šo iespēju. “Mums ir jāveido vide, lai seniori justos droši. Mums jābūt pretimnākošiem un draudzīgiem,” pārdomās dalījās A. Buka.

Rendas seniori izteica vēlmi regulāri apmeklēt Kuldīgas peldbaseinu, tikmēr A. Gūtmane papildināja, ka Kalna ielas sporta kompleksam ir senioriem draudzīgas cenas. A. Gūtmane iedrošināja Rendas seniorus pašvaldībā nokārtot e-talonu, kas ļauj gada laikā braucieniem izmantot līdz pat 60 eiro. Tas dotu Rendas senioriem iespēju aktīvi apmeklēt Kuldīgas senioru skolas nodarbības, kurās tiek piedāvāts plašs tematu spektrs. Tāpat Senioru padomes priekšsēdētāja atgādināja, ka senioru skolā ikviens var iesaistīties jebkurā brīdī – var apmeklēt visas lekcijas, bet var arī doties tikai uz sev interesējošām tēmām, formāts ir gana brīvs.

Izbraukuma sēdes otrajā daļā senioru padome apmeklēja Rendas pagasta bibliotēku, aprunājās ar bibliotekāri Inesi Šarkovsku, kā arī aplūkoja novadniekam Vīgneru Ernestam veltīto vēstures ekspozīciju.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav