Vārmē noticis nebijis pasākums - “Mana ģitārspēle vasarai!”

Mana ģitārspēle vasarai
Foto: Ingus Kristaps Nomme Hodges

10. augustā Vārmes muižas parkā pirmo reizi Kurzemē notika ģitārmūzikai veltīts pasākums “Mana ģitārspēle vasarai”.

Pasākuma pirmajā daļā interesentiem bija iespēja iepazīties ar Latvijā izgatavotiem mūzikas instrumentiem. Izstādē varēja redzēt savā jomā atzītus un labi zināmus meistarus un viņu izgatavotus instrumentus – Anša Alkšņa ģitāras, Valda Andersona ieviņas, cītaras un mandolīnas, Eduarda Klinta dūdas, celmu bungas, stabuli, koka tauri un kokli, Andreja Šulca ģitāras, Gunta Niedoliņa kokles un bundziņas, Mārtiņa Jurciņa perkusijas un ģitāras, Valtera Reiznieka cītarkokli un Ingara Rancēviča altu, vijoli un rondu. Daļai no šiem instrumentiem bija iespēja redzēt arī paraugdemonstrējumus.  Paralēli mūzikas instrumentu izstādei varēja vēl apskatīt Ivetas Brences “Spoguļrociņas” izstādi, un bija iespēja ieklausīties Aigara Čudara saksafona skanējumā.

Turpinājumā varēja vērot aizraujošus ģitārspēles dueļus, kur piedalījās Armands Rutkovskis (Bauska), Aivars Konutis (Kuldīga) un Kristaps Vītols Vītoliņš (Liepāja). Ģitārspēles dueļu fons un pretinieks tika izvēlēti ar izlozes palīdzību. Un šie ģitārspēles entuziasti parādīja ļoti labu, aizraujošu ģitārspēles saspēli.

Savukārt, pasākuma noslēguma daļā, Vārmes brīvdabas estrādē “Liepu birzs”, varēja baudīt koncertu, kurā izdevās parādīt ģitāras daudzkrāsainību un daudzveidību, koncertā piedalījās Miks Akots (Liepāja), Arnis Blumentāls (Ventspils), Aivars un Edgars Ērgļi (Vārme), Kristaps Vītols-Vītoliņš (Liepāja), Grupa "Baltais ciemiņš" (Toms Sīlis, Miks Sīlis (Bauska) Helēna Buka (Mārupe), Madara Grandāne (Madona), Jānis Ruņģis (Ventspils), Tomass Mažrims (Liepāja), Patriks Purviņš ar Kuldīgas BJC jauniešiem Paula Tīruma, Nikola Kerena, Gusts Lapiņš, Kārlis Upenieks, Una Raikstiņa, Sangrita Upeniece ar saviem ģitārspēles jaunākajiem audzēkņiem: Kalvis Mednieks, Ksenija Matroze, Leons Kļaviņš, Madars Anosovs, Madars Irgensons, Mariss Dzindalieta, Renāte Treimane, Simona Skudika.

Pasākuma “Mana ģitārspēle vasarai” mērķis bija aicināt iedzīvotājus iepazīt ģitārspēles daudzveidību, iepazīt Latvijā izgatavotus instrumentus un to meistarus, aicināt atrast savu sirdslietu, kā arī piedāvāt augstvērtīgu kultūras pasākumu ārpus pilsētas. Ieeja pasākumā bija bez maksas.  Pasākums notika ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Kurzemes plānošanas reģionu, kā arī Vārmes pagasta pārvaldes atbalstu.

Pasākums notika pirmo reizi, taču pagasts cer, ka “Mana ģitārspēle vasarai!” kļūs par ikgadēju tradīciju un turpmāk būs ar plašāku piedāvājumu.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav