Basos aizvadītas ‘’Annas dienas”, bet Turlavā – krāšņie Ķikura ezersvētki

kikura ezers
Publicitātes foto.

Pagājušajā piektdienā, 26. jūlijā, Basos aizvadītas “Annas dienas”, savukārt 27. jūlijā Turlavā notikuši Ķikura ezersvētki.

Tradicionāli sentēvi “Annas dienā” ir uzsākuši ražas novākšanu. Tāpēc ļaudis to dēvē arī par “saimnieču dienu”. Saimniecēm par godu Gudenieku pagasta Basos tika organizēts pasākums “Annas dienas’’. Pasākuma dalībniekiem tika pagatavots “leišu sviests”, jaunie kartupeļi un skābputra. Vēl visiem interesentiem bija iespēja nobaudīt un iegādātais siltu maizi. Pasākumu aizrautīgi vadīja Gudenieku pagasta kultūras darbiniece Olita Ulmkalne, tikmēr Alsungas vidusskolas bērni, īpaši šiem svētkiem, bija iestudējuši danci “Gudenieku Jūle". "Gudenieku danci" un citas dejas dejoja bērni no nometnes "Mans dejotprieks", kurā dalībnieki bija no Alsungas, Jūrkalnes, Gudeniekiem un Basiem. Svētku apmeklētājus priecēja arī "Suitu muzikanti", Basu suti un Gudenieku suitenes, tāpat "Annas dienās" piedalījās viesmākslinieki ar izrādi.

Turpretim pagājušajā sestdienā, 27. jūlijā, Turlavas pagastā tika aizvadīti ikgadējie “Ķikura ezersvētki”. Pasākuma ietvaros norisinājās sadraudzības sporta spēles, kurās interesentiem bija iespēja sacensties “trakajā futbolā” (spēlēja bez futbola apaviem) un “stilīgajā volejbolā”. Tāpat pasākuma organizatori bija parūpējušies par jautrām atrakcijām un stafetēm.

Būtiski piebilst, ka jau sešos no rīta ezerā norisinājās makšķerēšanas sacensības. No iegūtā loma pēcāk tika izvārīta garda zivju zupa, ar ko cienāja svētku apmeklētājus.  Bērniem par godu bija putu ballīte ar Pepiju Garzeķi un iespēja atpūsties ar ūdens bumbām, kā arī piepūšamajās atrakcijās. Noslēgumā, plkst. 22:00, ar Arti Arāju pasākuma apmeklētāji varēja piedalīties ballē. “Pasākums bija ļoti labi organizēts un ļoti kupli apmeklēts,” uzsver Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektores vietniece Agnese Buka.