Īvandes muižā izcils kamermūzikas koncerts

cikls

24. maijā gleznainajā Īvandes muižā notiks cikla “Stāsts un mūzika Kuldīgas novada muižās” noslēguma pasākums, kura ietvaros plkst. 19.00 dzirdēsim divu izcilas, Latvijā un pasaulē atzītas mūziķes - klavesīnisti Ainu Kalnciemu unvijolnieci Evu Binderi. Koncerta programmā izskanēs Johana Sebastiana Baha skaņdarbi klavesīnam un vijolei. Kā ierasts, pirms koncerts plkst 18.00 viesiem būs iespējams doties ekskursijā pa Īvandes muižas telpām un parku.

Ar Ainu Kalnciemu Kuldīgas pašvaldībai jau izveidojusies veiksmīga sadarbība, jo klavesīniste vairakkārt koncertējusi Kuldīgā Baha kamermūzikas festivāla ietvaros. Aina Kalnciema ar izcilību absolvējot klavieru un ērģeļu spēles klases Pēterburgas Konservatorijā, viņa turpināja izkopt savu klavesīna spēles meistarību Holandē, Francijā, Šveicē un Vācijā. Māksliniece regulāri koncertē kā klavesīna soliste un ir apceļojusi ar vieskoncertiem agrāko Padomju Savienību, ASV, Kanādu,  Austrāliju un Eiropas valstis. Viņa muzicējusi kopā ar slaveniem orķestriem, diriģentiem un solistiem, tādiem kā Pēterburgas Filharmonijas orķestri, "Maskavas Virtuoziem",  "Musica Viva", dažādiem kamerorķestrim no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas. A. Kalnciema ir piedalījusies daudzos Eiropas festivālos un muzicējusi kopā ar izciliem dažādu valstu mūziķiem. Prof. Aina Kalnciema vada klavesīna klasi Latvijas Mūzikas akadēmijā, apvienojot pedagoģes darbu ar Baha Mūzikas fonda prezidentes pienākumiem. Kā Baha festivāla direktore, māksliniece ir arī agrīnās mūzikas organizāciju REMA un NORDEM locekle. 2008. gadā Aina Kalnciema tika apbalvota ar  Latvijas Triju Zvaigžņu ordeni. 2011. gada Aina Kalnciema kā Baha Mūzikas fonda prezidente un Starptautiskā Baha Kamermūzikas festivāla Rīgā direktore saņēma Rīgas Domes ikgadējo balvu "Baltais zvirbulis".

Godalgotā latviešu vijolniece Eva Bindere studējusi ASV un Bāzeles Mūzikas akadēmijā Šveicē pie daudziem izciliem pasniedzējiem. 1997. gadā, kad Gidons Krēmers nodibināja kamermūzikas orķestri Kremerata Baltica, Eva  Bindere kļuva par tā pirmo koncertmeistari un vadīja orķestri piecpadsmit gadus. Ar orķestri  Kremerata  māksliniece apceļoja pasauli, regulāri uzstājoties kā soliste un duetā ar  Gidonu Krēmeru. Disks “After Mozart”, kurā Eva Bindere arī spēlē solo, saņēma Grammy balvu. Eva Bindere kā viesmāksliniece spēlējusi pirmo vijoli Bergenas Filharmonijas orķestrī, Tallinas Kamerorķestrī, Sinfonietta Basel u.c.. Viņa bijusi pirmā vijole arī Bāzeles kamerorķestrī, Amsterdamas Sinfonietta, Camerata Bern un sadarbības projektos ar orķestri Maskavas solisti. Evai Binderei īpaši tuva ir kamermūzika, un viņa muzicējusi kopā ar daudziem izciliem mūziķiem. Viens no visnozīmīgākajiem aspektiem Evas Binderes pašreizējā radošajā darbībā ir uzstāšanās ar saviem Latvijas tautiešiem –čellisti Kristīni Blaumani un pianistu Reini Zariņu. 2017. gada martā Eva Bindere saņēma Latvijas Lielo Mūzikas balvu  - visaugstāko atzinību mūzikas jomā Latvijā. 2018. gadā Eva Bindere ievēlēta par pilna laika vijoļspēles profesori JVLMA.

Koncerta norises vieta – Īvandes muiža. Muižas ansamblī ietilpst labi saglabājušās 18. un 19. gadsimtā celtas muižas ēkas, klēts un stallis. Līdz mūsdienām ir saglabājusies vecā - 18. gs. vidū klasicisma stilā celtā vecā kungu māja (šobrīd netiek izmantota, taču tai ir skaisti sīkrūšu logi) un tai iepretim - pēc 1905. g. ugunsgrēka atjaunotā (1912. – 1913. g., neoklasicisma stils) jaunā pils, kurā atrodas pagasta bibliotēka un jauniešu tūristu mītne, kā arī svinību telpas tiek izīrētas dažādiem pasākumiem. Ēkā saglabājušies atsevišķi interjera elementi – parketa grīdas, koka kāpnes u.c. Muižas parkā joprojām zaļo Baltijā lielākā Eiropas baltegle.

Uz koncerta norises vietu un atpakaļ vedīs bezmaksas autobuss, izbraukšana 17.30 no Kuldīgas kultūras centra. Pieteikšanās transportam, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai arī zvanot 27091623.

Pasākumu atbalsta Kuldīgas novada pašvaldība un VSIA “Latvijas Koncerti”.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav