Sportiskajā Turlavā iedzīvotāji spriež par ceļu kvalitātes uzlabošanu

Turlava, sapulce
Foto; Klāvs Svilpe

21. martā Turlavas pagasta kultūras namā norisinājās iedzīvotāju sapulce, kurā par paveikto aizvadītajā gadā un par šogad plānoto pastāstīja pagasta pārvaldes darbinieki, kā arī Kuldīgas novada pašvaldības pārstāvji. Pēcāk iedzīvotājiem bija iespēja iesaistīties diskusijā.

Pagasta pārvaldes vadītājs Mārcis Brantevics pastāstīja, ka 2018. gadā pagasts cītīgi krājis naudu, lai šogad spētu realizēt Kalna ceļa remontu Turlavas centrā, kam tiks uzliets jauns asfalts. Tikmēr pērn sakārtota Ķikuru ezerlaipa, lai veiksmīgi norisinātos ezersvētki. Tāpat sapulcē tika izteikts gandarījums, ka šobrīd pirmajā klasē nākamajam mācību gadam pieteikti 10 bērni.

Kultūras darba organizatore Zanda Spuļģīte uzsvēra, ka šogad visvairāk gaidīti divi kultūras pasākumi – tautas mākslas svētki, kā arī Ķikuru ezersvētki. Tikmēr sporta pasākumu organizatore Džanita Freija sacīja, ka Turlavas pagasts sporta pasākumu ziņā ir visaktīvākais novadā, minot, ka regulāri tiek rīkotas visdažādākās sportiskās aktivitātes, sporta turnīri, sporta dienas. Īpaši tiek domāts par bērniem, kuriem pašiem ir sava atsevišķa sporta diena ar speciālu programmu.

Turlavas pamatskolas direktore Lāsma Veigelte prezentēja skolu, kā arī pastāstīja par daudzajām aktivitātēm, kurās bērni tiek iesaistīti. Skola, piesaistot LEADER projekta finansējumu, plāno savā teritorijā izvietot āra trenažierus.

Tālāk sekoja iedzīvotāju jautājumu sadaļa. Viens no Turlavas pagasta zemniekiem ierosināja, kā uzlabot ceļu kvalitāti. Viņš mudināja ieviest šādu sistēmu – cik kravas ar granti ceļam uzved iedzīvotāji, tik pielīdzina arī pagasts. Iedzīvotājaprāt, tas ātri vien uzlabotu pagastu ceļu kvalitāti.  Tikmēr cits kungs bija nobažījies par pagasta centrā esošo ceļu no jaunajām mājām uz veikalu. Vēl noraizējies turlavnieks jautāja, kāpēc neatbilstošos laikapstākļos notiek koku izvešana ar smagajām mašīnām. M. Brantevics paskaidroja, ka VAS “Latvijas Valsts meži” ir ārkārtīgi korekti, allaž ievēro visas likumā noteiktās normas, bet problēma ir ar privātajiem uzņēmējiem, kuri bieži pārkāpj likumus un tādējādi izraisa ceļa kvalitātes pasliktināšanos. Neiztika arī bez nekustamā īpašuma nodokļa kāpuma jautājuma, kurā iedzīvotājam tika paskaidrots, ka likuma izmaiņu dēļ ir radusies lielāka summa nekā ierasts. Arī pēcāk neformālākā gaisotnē iedzīvotāji izjautāja M. Brantevicu par ceļu jautājumu, bet Kuldīgas novada pašvaldības Nekustamo īpašumu nodaļas vadītāju Klāvu Svilpi par nekustamo īpašumu tematu.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav