Gudeniekos spriež par ceļiem, bibliotēkām un citām aktualitātēm

Gudenieki
Foto: Ričards Sotaks

13. martā Gudenieku pagasta pārvaldē tika aizvadīta ikgadējā iedzīvotāju sapulce, kurā piedalījās vairāk nekā 30 cilvēku – pagasta ļaudis, uzņēmēji, pašvaldības, Valsts policijas pārstāvji un valsts autoceļu uzturētāji.

Pašvaldības izpilddirektores vietniece Agnese Buka sapulci ievadīja, pastāstot un informējot iedzīvotājus par pašvaldības un pagasta aktualitātēm, kā arī par to, kas tiks darīts un uzlabots pagastā šī gada laikā. Gudenieku pagasta pārvaldes vadītāja Daina Bērende pastāstīja , ka 2018. gadā lielākie darbi pagastā bijuši saistīti ar ceļu uzturēšanu un teritorijas apkopšanu – labotas bedres un grāvju sistēmas, veidotas caurtekas un klasificēti ceļi pēc to nolietojuma pakāpes. Kaltnieku ceļam tika labotas bojātās vietas, ko turpinās arī šogad. Tā kā tika saņemtas sūdzības arī par izbūvētā ceļa Gudenieki – Krasti kvalitāti, pārvaldes vadītāja skaidroja, ka būvnieks ir atbildīgs par savu darbu, un visas nepilnības tiks novērstas, lai ceļš atbilstu būvniecības nosacījumiem. Ceļa garantijas termiņš ir divi gadi. Izmaiņas skārušas arī ārsta prakses. Basu ciemā nelielā cilvēku apmeklējuma dēļ mainījusies ierastā pieteikuma kārtība, līdz ar to Basu iedzīvotājiem katru nedēļu tiks sūtīts pieteikums transportam, lai šo pakalpojumu nodrošinātu Gudenieku ciemā, iepriekš sazinoties ar pagasta pārvaldi. 

Apmeklējums samazinās, pieprasījums pieaug

Bibliotēku pārstāves pastāstīja par pērnā gada statistiku. Apmeklējums ir samazinājies, bet izdevumu izsniegšanas skaits palielinājies – tas skaidrojams ar lielo pieprasījumu pēc žurnāliem. Iespējams, varētu mainīties bibliotēkas darba laiks – tā kā iedzīvotāji ir paraduši bibliotēku apmeklēt rīta pusē, iecerēts pirmajā mēneša sestdienā bibliotēku atvērt uz nepilnu darba dienu, lai tā būtu pieejama arī nedēļas nogalē. Iedzīvotāji tika informēti par iespēju pasūtīt jebkuru grāmatu, kas ir novada apkārtnē, kā arī izmantot iespēju reģistrēties un brīvi izmantot pieejamās datubāzes, kas ļauj iecienītākās publikācijas lasīt arī tiešsaistē.

Laikapstākļi bijuši ceļiem labvēlīgi

“Pagaidām stāvoklis ir stabilizējies”, iesāka VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” pārstāvis Andris Upmalis. “Klimata apstākļu dēļ šis gads bija labvēlīgāks grants seguma ceļiem, nav tik bēdīgi, kā pirms tam.” Ceļu speciālists pastāstīja, ka šogad iecerēts turpināt asfalta seguma atjaunošanu posmā Ēdole – Jūrkalne, un jau nākamgad tiek plānota dubultās virsmas apstrāde 4 km garumā ceļā Kuldīga – Basi. Atbildot uz jautājumu, vai ir plānots katru gadu pa četriem kilometriem apstādāt šo ceļu, pārstāvis atzina, ka šāda informācija nav zināma un pagaidām ir ieplānoti tikai jau minētie darbi. Tika uzdots jautājums par valsts ceļu nodošanu pašvaldībai – uz to Domes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Gotfridsons atbildēja, ka šādi signāli no Satiksmes ministrijas puses ir jūtami. “Mēs neesam pret šo ceļu pieņemšanu, bet mūsu vienīgais nosacījums ir, lai šos ceļus saved kārtībā un attiecīgi arī dotē šo ceļu uzturēšanas līdzekļus,” pauda V. Gotfridsons.  

Uz jautājumu, vai grants ceļā bedres var arī tāpat aizbērt, kā asfaltam, jo ceļā uz Kuldīgu izveidojušās divas lielas bedres, tika saņemta atbilde, ka nevar, jo šobrīd segums ir par mitru un vietām vēl sasalis. Tikko stāvoklis uzlabosies un ceļš mazliet apžūs, sāks greiderēšanas darbus, bet pagaidām ir vēl par agru.

Naftas jautājums

Aktualizējot jautājumu par naftu, D. Bērende informēja: “Patlaban visi dokumenti no oktobra ir Ekonomikas ministrijā, un vēl joprojām ministrija vilcina šo jautājumu. Acīmredzot, kopīgi ar novadu rakstīsim Ekonomikas ministrijai vēstuli, kāpēc viņi to dara”. Ministrija uzņēmējam norādījusi, ka iesniegtais plāns ir jāpapildina, nepaskaidrojot, kas tieši plānā jālabo.

Sapulces beigās izskanēja jautājumi arī par zemes nomas maksas izmaiņām, klaiņojošiem dzīvniekiem un kādreizējās Basu skolas ēkas likteni. Pašvaldības pārstāvji stāstīja par izmaiņām likumos un skaidroja, ka Basu skolas ēku plānots pārdot izsolē saskaņā ar Publiskas personas mantas atsavināšanas likumu.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav