Vērienīgi atzīmē Snēpeles amatierteātra simto jubileju

snepeles teatris
Foto: Arvīds Līdaks

9. februārī Snēpeles amatierteātris svinēja pastāvēšanas 100. jubileju. Pasākumā piedalījās ciemiņi no Vārmes, Raņķiem un Kuldīgas. Svinīgais notikums pilnībā piepildīja Snēpeles kultūras nama zāli.

“Skaisti gāja. Gremdējāmies atmiņās,” par aizvadīto Snēpeles amatierteātra 100. dzimšanas dienas pasākumu stāsta teātra režisore Raimonda Vilmane. Par godu apaļajai jubilejai Snēpeles amatierteātris sveicējus iepriecināja ar Jāņa Akuratera izrādi “Ansis Auns”, kas pirms simts gadiem bijusi pirmā Snēpeles amatierteātra izrāde. Tāpat amatierteātra ilggadējais režisors Kārlis Freimanis, kuram nesen apritēja 90 gadi, par spīti redzes traucējumiem iepriecināja jubilejas pasākuma publiku, sirsnīgi uzstājoties– skaitīja dzejoļus, kā arī dziedāja dziesmu.

Vakara gaitā pasākuma dalībnieki varēja skatīties slaidrādi ar fotogrāfijām no amatierteātra ilgo gadu piedzīvojumiem, kā arī aplūkot speciāli šim notikumam par godu izveidoto fotoizstādi – tā ļāva visiem interesentiem ielūkoties teātra ikdienā, izrādēs un kopīgajos braucienos. Pēc svinīgās daļas sekoja ballīte visiem, kuri kādreiz bijuši Snēpeles amatierteātra kolektīvā. Ballē starp dziesmām kopā ar ciemiņiem no citiem amatierteātriem tika uzvestas īsas izrādes.

Kā stāsta R. Vilmane, šobrīd kolektīvā ir desmit aktieri, vecākajam no tiem ir 70 gadu, bet jaunākais studē. Par kolektīva režisori R. Vilmane kļuva 2003. gadā, pārņemot K. Freimaņa vietu. “Esam tāda kā ģimene. Draudzīgi,” uzsver Snēpeles amatierteātra vadītāja.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav