Aicina nedēļas nogalē izbaudīt Ziemassvētku gaidīšanas laika noskaņu Kuldīgā

Foto: Ieva Benefelde

Decembrī Kuldīga tradicionāli kļūst par ziemas rūķu tikšanās vietu. Aicinām nedēļas nogalē izbaudīt Ziemassvētku gaidīšanas laika noskaņu Kuldīgā – te būs iespējams sagādāt oriģinālas dāvanas saviem mīļajiem, pavadīt laiku Rūķu pilī “Divas spices”, apmeklēt Rūķa istabu, koncertus, izstādes, radošās darbnīcas Vecajā rātsnamā, kā arī izstaigāt Kuldīgu, sekojot rūķīšiem viņu ceļā pēc Ziemassvētku eglītes.

Oriģinālas dāvanas un dažādi gardumi dāvanu tirdziņā

Kuldīgas Rātslaukumā slejas ziemīgi zaigojoši stikla namiņi, lai sniegtu kuldīdzniekiem un viesiem iespēju iegādāties oriģinālas dāvanas un dažādus gardumus sev vai ciemos iešanai.

Vienā namiņā savu preci – dažādus gardumus, amatnieku darinājumus un dāvanu komplektus – piedāvā lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Kuldīgas labumi”.

Savukārt otrā namiņā var iegādāties LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora paspārnē strādājošo uzņēmumu ražotās preces: makus, somas, rotaļlietas, bērnu apģērbus, Adventes vainagus, personalizētus tekstila izstrādājumus, Kuldīgas krekliņus un auduma maisiņus, sojas vaska sveces, dziju, voblerus (zivju mānekļus), bioloģisku bērnu pārtiku un dažādus citus gardumus. Piektdien, 8. decembrī, šajā namiņā ar saviem ražojumiem viesosies skolēnu mācību uzņēmumi no Kuldīgas novada skolām.

Tirdziņa darba laiks šajā nedēļas nogalē:

 • Piektdien, 8. decembrī, 12.00 – 18.00
 • Sestdien, 9. decembrī,  10.00 – 18.00
 • Svētdien, 10. decembrī, 12.00 – 16.00

Radošās darbnīcas Kuldīgas vecajā rātsnamā

Otro gadu savu programmu Ziemassvētku gaidīšanas laikā piedāvā Kuldīgas vecais rātsnams Baznīcas ielā 5, kur ikviens aicināts uzburt savu Ziemassvētku sajūtu, piedaloties radošajās darbnīcās.

Radošās darbnīcas šajā nedēļas nogalē

 • Piektdien, 8. decembrī, 18.00–20.00 svētku kartiņu kaligrāfija kopā ar Inu Hercenbergu.Dalība – 3 EUR / personai.
 • Sestdien, 9. decembrī, 12.00–16.00 ādas auskaru darbnīca kopā ar Ilvu Valdmani. Dalība – 4 EUR / personai.
 • Svētdien, 10. decembrī, 12.00–15.00 veselīgie gardumi dāvanām kopā ar Katrīnu Spulenieci–Aišpuri. Dalība – 3 EUR / personai.

Jautrība Rūķu pilī “Divas spices” rātslaukumā

Lai Ziemassvētku tirdziņa apmeklētājiem būtu jautrāks noskaņojums, no piektdienas līdz svētdienai ar dziesmām, dejām un izrādēm Rūķu pilī “Divas spices” kuldīdzniekus un viesus priecēs dažādi mākslinieki.

Rūķu pils “Divas spices” programma šajā nedēļas nogalē:

Piektdien, 8. decembrī

 • 16.00 – Rūķi rūķojas
 • 17.00  Ziemassvētku karaoke

Sestdien, 9. decembrī

 • 12.00  Rūķu jestrās padarīšanas
 • 12.30  Rūķzinību Akadēmija. 2.sesija
 • 13.30  Rūķi muzikanti
 • 14.00  Lielais Laimes rats
 • 15.00  Dzied popgrupas Putas un Putiņas
 • 15.30 – Rūķi ar saksofoniem

Svētdien, 10. decembrī

 • 12.00  Blēņojas bērnu un jauniešu teātris Focus
 • 12.30  Rūķzinību Akadēmija. 3.sesija
 • 13.30  Rūķi muzikanti
 • 14.00  Lielais Laimes rats
 • 15.00  Amatierteātra izrāde Kā Ziemassvētku vecītis balsi pazaudēja

Vēstuļu rakstīšana un rūķu zinības Rūķaistabā

Rūķa istabā Liepājas ielā 3 ielūkoties, piesēst un vēstuli uzrakstīt varēsiet par baltu velti, bet darbu steigas pārņemto Rūķi, viņa draugus, Rūķa māmiņu, vecmāmiņu, krustmātes un Ziemassvētku vecīti sastapsiet tikai laimīgajās stundās. Tad gan ņemiet līdzi 80 centus un nāciet tos satikt! Istabā omulīgi sprakšķēs krāsns, kūpēs tēja un smaržos piparkūkas, bet jūs varēsiet apskatīt, kā īsti viņi tur dzīvo, kā notiek dāvanu gatavošana un kopīgi apgūt svarīgākās Rūķu zinības.

Rūķa istabas darba laiks šajā nedēļas nogalē:

 • Piektdien, 8.decembrī, no 11.00 līdz 18.00, laimīgās stundas no 16.00 līdz 18.00 Maģiskais bīnumbumbulis
 • Sestdien, 9.decembrī, laimīgās stundas no 12.00 līdz 14.00 Rūķa dāvanu maiss
 • Svētdien, 10.decembrī, laimīgās stundas no 12.00 līdz 14.00 Saldo sapņu ķērājs

Rūķiem pa pēdām

Skaistās svētku egles Rātslaukumā un Pilsētas laukumā,svētku rotājumus pie apgaismes laternām, lampiņām apvītos kokus, daudzu iemīļotās zvaigžņotās debesis Liepājas ielā un ziemeļbriežu vilktās krāšņās kamanas skvērā šogad papildina improvizētas rūķu mājiņas, kas ļauj doties rūķīšiem pa pēdām viņu ceļā pēc Ziemassvētku eglītes. Rūķīšu ceļš pretī Ziemassvētku brīnumam sākas Pilsētas laukumā, kur izveidots neparasts rūķu ciems. Lai varētu godam nosvinēt gada baltākos svētkus, rūķīšiem trūkst Ziemassvētku eglītes, tāpēc viņi dodas to meklēt. Izstaigājot Liepājas ielu, ik pa laiciņam būs iespējams piestāt pie kāda no dažāda lieluma lukturiem un apskatīt, ko rūķīši pa ceļam darīja un ar ko sastapās. Rotājumu sērija noslēdzas Rātslaukumā pie strūklakas. Rūķīšu mājiņas vieglāk atrast palīdzēs izvietotās norādes un pastaigas sākumā un beigās atrodamā karte.

Ziemassvētku oratorija Sv. Katrīnas baznīcā

Sestdien, 9. decembrī, plkst. 18.00 Sv. Katrīnas baznīcā varēs noklausīties vienu no vispopulārākajiem Ziemassvētku laika skaņdarbiem, izcilā franču komponista Kamila Sen-Sansa romantisko “Ziemassvētku oratoriju”. To atskaņos Latvijas Nacionālās operas solisti Inga Šļubovska–Kancēviča (soprāns), Ilona Bagele (mecosoprāns) un Kalvis Kalniņš (baritons) kopā ar kamerorķestri un koriem “Rāte” (Kuldīga) un “Sonore” (Rīga).  Pie diriģenta pults – Mārtiņš Ozoliņš. Ieeja koncertā – bez maksas.

Pasākumi novada pagastos

Dažādi svētku pasākumi šajā nedēļas nogalē norisinās arī vairākos Kuldīgas novada pagastos.

ĒDOLĒ

 • 8. decembrī 19.00 pie kultūras nama – lielās egles atklāšana kopā ar Ēdoles pašdarbniekiem, svētku tirdziņš.

KABILĒ

 • 9. decembrī 12.00–14.00 saieta namā “Sencis” – Ziemassvētku tirdziņš.

PELČOS

 • 9. decembrī 17.00 laukumā pie pagasta pārvaldes – svinīgā egles iedegšana.

VĀRMĒ

 • 9. decembrī 17.00 atpūtas parkā “Aizupīte” – svētku egles iedegšana. Kopā ar Dabas rūķiem meklēsim brīnumus, veiksim rūķu svētku darbus, dejosim, dziedāsim un iedegsim svētku egli.

Izstādes un pasākumi Kuldīgas novada muzejā un Kuldīgas Mākslas namā

Kuldīgas novada muzejā, Pils ielā 5, svētdien, 10. decembrī, no 11.00 līdz 17.00 notiks pasākums ģimenēm ar bērniem – radošā darbnīca “Ģimeņu padarīšana – Ziemassvētki”, kurā varēs gatavoties Ziemassvētkiem, veidojot papīra zvaniņus un svētku kartiņass varēs nosūtīšanai saviem mīļajiem radiem un draugiem. Būs iespējams arī piedalīties orientēšanās spēlē pa muzeju, fotografēties. Kā jau svētkos, būs arī dāvanas un cienastā gardas piparkūkas. Ieejas maksa: 1.50 EUR pieaugušajiem, 1.00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem, pirmskolas vecuma bērniem – ieeja bez maksas.

Muzejs bez pamatekspozīcijas piedāvā apskatīt arī tautas tēlotājas mākslas studijas TTMS “Kuldīgas palete” dalībnieku darbu izstādi “Nekur nav tik labi kā mājās” un fotokonkursam “Mana Latvija ir..” iesūtīto fotogrāfiju izlases izstādi – 37 autoru fotogrāfijas, kurās notverta Latvijas sajūta. Muzejs atvērts no 10.00 līdz 18.00. Savukārt Kuldīgas Mākslas namā, 1905.gada ielā 6, 1. stāvā apskatāma Helēnas Heinrihsones personālizstāde, bet 3.stāvā – Kuldīgas novada vispārizglītojošo skolu vizuālās mākslas pulciņu audzēkņu darbiņi. Mākslas nams atvērts no 10.00 līdz 16.00, ieeja tajā ir bez maksas.

Svētku laiks turpināsies

Svētku laiku Kuldīgā izbaudīt varēs līdz pat 25. decembrim. Lai ko svarīgu nepalaistu garām, sekojiet programmai mājaslapās www.kuldiga.lv un www.kckuldiga.lv.

Noticiet brīnumiem, ļaujieties sapņiem, esiet atvērti labajam sevī un citos! Lai skaists un brīnumainām sajūtām piepildīts jūsu svētku laiks Kuldīgā!

ZIEMASSVĒTKU TIRDZIŅA UN PIEAUGUŠO DARBNĪCAS PROGRAMMA

RŪĶU PILS DIVAS SPICES PASĀKUMA PROGRAMMA

RŪĶU ISTABAS PASĀKUMA PROGRAMMA

PASĀKUMA PROGRAMMA

KINO AFIŠA

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • Šim rakstam komentāru nav