Ziemassvētku laikā Kuldīgā aicina doties rūķīšiem pa pēdām

Foto: Ričards Sotaks

Lai Kuldīgas svētku rota ik gadu būtu atšķirīga un oriģināla, ieguldīts liels radošs darbs, arvien meklētas jaunas idejas. Pašvaldības Būvvaldes vadītājas vietniece, māksliniece Inese Sulojeva, kura rūpējas par Kuldīgas svētku rotu, šogad sagādājusi kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem pārsteigumu, izrotājot pilsētu ar improvizētām rūķu mājiņām, kas ļauj doties rūķīšiem pa pēdām viņu ceļā pēc Ziemassvētku eglītes.

Kā jau ierasts, Kuldīgu rotā svētku egles gan Rātslaukumā, gan Pilsētas laukumā. Galvenā svētku egle, kas grezno Rātslaukumu, ir Snēpeles pagasta “Nornieku” saimnieku Pētera Gobzema un Andas Šīmanes dāvana svētkos, bet Pilsētas laukumam piemērota egle atrasta augam nomaļā vietā uz pašvaldībai piederošas zemes.

Jau pazīstamos svētku rotājumus pie apgaismes laternām, lampiņām apvītos kokus, daudzu iemīļotās zvaigžņotās debesis Liepājas ielā un ziemeļbriežu vilktās krāšņās kamanas skvērā pie kultūras centra papildinājusi jauna rotājumu sērija ar rūķīšiem, lai svētku gaidīšanas laikā pamudinātu doties pastaigā pa pilsētu un izbaudīt Ziemassvētku noskaņu.

Ideja tapusi, iedvesmojoties no bērnības atmiņām par saņemtajām skaistajām svētku kartītēm ar ziemīgām ainiņām, rūķiem un zvēriņiem – tās māksliniecei ļoti patikušas. Par aktīvo iesaistīšanos rūķīšu ciemata un mājiņu tapšanā I. Sulojeva pateicas Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra floristu pulciņa dalībniekiem un skolotājai Iritai Gulbei, atsaucīgajiem SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” meistariem Mihailam Sivuhinam un Kristam Dabram, elektriķiem Mārim Vidmanim un Andrim Cinim, kuri ieguldījuši darbu, lai rūķu ciematu un mājiņas skaisti izgaismotu, kā arī kolēģēm: Elīnai Iļjinai par rūķiem sagādātajām cepurēm, cimdiņiem un dāvanu maisiem, Antrai Zemītei, Intai Jansonei, Baibai Mālniecei, Ivetai Heidenai un Dacei Jansonei – par norāžu vizuālā tēla noformējumu.

Rūķīšu ceļš pretī Ziemassvētku brīnumam sākas Pilsētas laukumā, kur izveidots neparasts rūķu ciems. Lai varētu godam nosvinēt gada baltākos svētkus, rūķīšiem trūkst Ziemassvētku eglītes, tāpēc viņi dodas to meklēt. Izstaigājot Liepājas ielu, ik pa laiciņam būs iespējams piestāt pie kāda no dažāda lieluma lukturiem un apskatīt, ko rūķīši pa ceļam darīja un ar ko sastapās. Rotājumu sērija noslēdzas Rātslaukumā pie strūklakas. Rūķīšu mājiņas vieglāk atrast palīdzēs izvietotās norādes un pastaigas sākumā un beigās atrodamā karte.

KULDĪGAS RŪĶU ZIEMASSVĒTKU NOTIKUMI

1. RŪĶU CIEMS (Pilsētas laukumā)             

Kādā mazā, neparastā Rūķu ciemā mazās, jaukās mājelēs dzīvoja daudzi rosīgi rūķi. No visiem svētkiem vislabāk viņiem patika gada visbaltākie un mīļākie svētki – Ziemassvētki! Kad zemi un rūķu mājeles jau klāja krietna sniega sega, bet dienas bija kļuvušas pavisam īsas, rūķi saprata – svētki jau tūlīt būs klāt, bet viņiem vēl nav paša galvenā – skaistās Ziemassvētku eglītes!

Viņi nosprieda, ka laiks doties svētku eglīti meklēt. Jūs būsiet pārsteigti, kā viņiem ceļā gāja...

Ej rūķīšiem pa pēdām! Uzzini, ar kādiem notikumiem viņi sastapās savā svētku ceļā, un notici Ziemassvētku brīnumam! 

2. Rūķu sniega prieki (Liepājas ielā)

Kas gan ir ziema bez kārtīga sniega! Ceļā pēc eglītes rūķi paspēja arī izbaudīt kārtīgus sniega priekus.

3. Hei, vējš cepurē! (Liepājas ielā)

Kurš gan ir teicis, ka šūpoties var tikai vasarā? Rūķi labprāt izšūpojas arī kārtīgā ziemas dienā.

4. Sniega kauja (Liepājas ielā)

Un kas nu tas būtu par ziemas ceļojumu bez kārtīgas sniega kaujas! Veļam sniega bumbas un uz priekšu!

5. Ciemos pie Sniegavīra (Liepājas ielā)

Garajā ceļā rūķi pa brītiņam apstājās, lai ievilktu elpu. Kādā sniegotā laukā rūķi sastapa staltu Sniegavīru.

6. Pie ugunskura (Liepājas ielā)

Kad gaiss satumsa, rūķītim kļuva ļoti auksti! Rūķītis salasīja žagarus un iekurināja ugunskuru, lai sasildītos. Uguns gaismiņā viņš to ieraudzīja – visskaistāko, visstaltāko Ziemassvētku eglīti!

7. Vai Lācis guļ? (Liepājas ielā)

Kad egle jau bija uzcelta plecos un rūķis devies ceļā uz mājām, aiz upītes mežmalā viņš ieraudzīja Lāča alu un nolēma pārbaudīt, vai Lācis devies saldajā ziemas miegā.

8. Lai labi slīd! (Liepājas ielā)

Vēl vienu reizi ceļā uz mājām rūķis apstājās, lai palūkotos, kā vāveres jautri slido pa mirdzošo ledu.

9. Smaržo piparkūkas (Liepājas un Baznīcas ielas stūrī)

Kad egle jau mājās, laiks domāt par svētku cienastu. Vai zini, pēc kā smaržo Ziemassvētki? Pēc piparkūkām!

10. Svētki klāt! (Rātslaukumā)

Eglīte nu goda vietā, skaista un izgreznota. Deg sveces un lukturi, un gada baltākie svētki ir klāt! Krīt sniegpārslas, gaisu piepilda svētku smaržas, ir laiks būt kopā ar saviem mīļajiem un piedzīvot Ziemassvētku brīnumu!  

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav