Novada skolēni – aktīvi programmas “Latvijas skolas soma” dalībnieki

skola
Foto: Una Birzniece

Kuldīgas novada 11 vispārizglītojošās skolas, kurās mācās vairāk nekā 2500 skolēnu, aktīvi piedalās programmas “Latvijas skolas soma” īstenošanā. No šī gada 6. septembra, kad svinīgi tika atklāta programma “Latvijas skola soma”, līdz mūsu valsts simtgades svētkiem 2018. gada 18.  novembrī mūsu novada skolēni jau piedalījušies 31 programmas aktivitātē, kopā aktivitātēs iesaistoties 1461 skolēnam. Vispopulārākais apmeklējuma mērķis šajā laika posmā bijis Kuldīgas “Dzīvais muzejs”, kuru programmas ietvaros apmeklējuši gandrīz 200 skolēni.

Programma “Latvijas skolas soma” ir lielākā Latvijas simtgades dāvana, kas sniegta bērniem un jauniešiem mūsu valstī. Šīs programmas ietvaros ikvienam skolēnam nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt mūsu kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. Programma apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Īstenotajās aktivitātēs pasākumu saturs bijis vērsts uz Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecību izzināšanu un Latvijas kultūras vērtību un laikmetīgo izpausmju pieredzēšanu. Skolēni apmeklējuši gan koncertus, kino seansus, radošās darbnīcas, muzejpedagoģijas nodarbības un lekcijas.

Par ieguvumiem no programmas “Latvijas skolas soma” stāsta paši jaunieši.

Sandijs (V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskola): “No filmas secinu, kā mainījusies sabiedrība nepilnu simts gadu laikā. Cilvēkiem pazudusi mērķtiecība un degsme pēc panākumiem, cilvēkiem vajadzētu nolikt dzīvē mērķi un tiekties uz to visu dzīvi, bet tā vietā lielākā daļa izvēlas atmest cerību pie pirmajām grūtībām. Es filmu ieteiktu noskatīties visiem vidusskolas vecuma jauniešiem, jo filma ir iedvesmojoša. Ja nezini, ko vēlies sagaidīt no dzīves, tad noteikti tuvākajā laikā izlasi Anšlava Eglīša sarakstīto romānu “Homo novus”.”

Kristiana (Kuldīgas Centra vidusskola): “Man bija ļoti interesanti skatīties šo filmu, nebiju gaidījusi, ka tā būs tik interesanta. Laiks paskrēja nemanot, filmā visas detaļas likās kārtīgi nostrādātas. Sižets aizraujošs. Tiešām esmu patīkami pārsteigta par šādu latviešu filmu! Cik sapratu, tā ir veidota pēc A.Eglīša grāmatas motīviem. Būtu interesanti izlasīt, jo bieži vien man labāk patīk grāmatas nekā filmas. Paldies par šādu iespēju. Arī turpmāk būtu priecīga par kino apmeklējumiem. Taču vēl interesantāk būtu, ja varētu apmeklēt “dzīvu” kino jeb teātri!”

Elīna (V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskola): “Mēs devāmies uz “Dzīvo muzeju” Kuldīgā un iepazināmies ar senās Kuldīgas stāstiem. Tur redzētais un dzirdētais mūs ieinteresēja dziļāk aplūkot tematus vēsturē par dzīvi viduslaikos un bioloģijā par higiēnu, slimībām un to ārstēšanu viduslaikos. Iesaku arī citām klasēm reiz aplūkot šo muzeju. Tas bija tā vērts: 21. gadsmita cilvēkam atgriezties viduslaikos! Pašlaik mūsu klasei top filmiņa par šo pasākumu.”

Ralfs (Kuldīgas Centra vidusskola): “Man šķiet interesanta jebkura iespēja redzēt un piedzīvot kaut ko jaunu. Esmu dzirdējis par projektu “Latvijas skolas soma”. Tas ļauj apmeklēt koncertus, teātrus, braukt ekskursijās. Sakarā ar Latvijas valsts simtgadi daudz pasākumu veltīts šai jubilejai, valsts un tās novadu vēsturei. Pavisam nesen skatījos vienu no simtgades filmām  “Tēvs Nakts”, bet kopā ar klasi apmeklēju “Dzīvo muzeju” Kuldīgā.  Abos pasākumos iepazinu  vairāk vēsturi. Tā ir interesanta, piemēram, par Kuldīgu hercoga Jēkaba laikā, bet ar baisām un šausminošām epizodēm un likteņiem dažādos vēstures laikos.”

Daniela (Kuldīgas 2. vidusskola) piedalījās Ziemassvētku kauju piemiņas vietā Tīreļpurvā: “Muzejā pastāstīja, kā notika kaujas, un arī makets palīdzēja izprast kauju norisi. Tas noderēja, rakstot ieskaiti par Ziemassvētku kaujām.”

Ance (Vilgāles pamatskola) apmeklēja koncertu ”Birzīs un norās” koncertzālē “Lielais Dzintars”: “Koncerta laikā es atcerējos daudzas dziesmas un arī iemācījos jaunas. Man ļoti patika, kā viena no “Tautumeitām” spēlēja kokli.”

Dace (Laidu pamatskola) apmeklēja J. Rozentāla un O. Kalpaka muzejus: “Man ļoti patika ekskursija. Patika uzzināt jaunu informāciju par kaimiņos dzīvojošiem cilvēkiem. Patika pabūt Saldus baznīcā. Spēlēt ērģeles un redzēt, kāds izskatās baznīcas zvans.”

Estere (Z. A. Meierovica Kabiles pamatskola) Kuldīgas novada muzejā apmeklēja izstādi “Latvija, armija, Tu”: “Man ļoti patika muzejā zvanīt pa seno laiku telefonu un pārģērbties karavīru tērpos”.

Marika (Pelču speciālā internātpamatskola – attīstības centrs) apmeklēja maizes ceptuvi “Lāči”: “Man patika, ka varēja paši uztaisīt savus cepumus un kliņģeri. Es uzzināju, ka piparkūkām ir glazūras. Labi bija sadarboties visiem kopā kliņģera gatavošanā. Ceptuves apkārtne bija ļoti skaista un sakopta. Patika, ka katram bija jāvelk speciālais tērps un cepurītes kā īstiem maizes cepējiem un ka varēja iejusties cepēju lomā – bijām eksperti.”

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • johnsmith90

  This is a good post explaining too much. Thanks
  <a href="https://www.myhairact.com/">click here</a>
  <a href="https://www.gaminglines.com/">read more</a>
  <a href="https://www.hairnode.com/">check this out</a>
  <a href="https://www.skincareparagon.com/">check this blog</a>
  <a href="https://www.pregnancyglobal.com/">get info</a>
  <a href="https://www.prerecipe.com/">click site</a>
  <a href=”https://ntama.org/”>natama</a>
  <a href=”https://hidhyp.com/”>hidhyp</a>
  <a href=”https://versace-outlet.net/”>versace outlet</a>
  Happy to say your post is very interesting to read.I'm never going to say something about it.You're doing a great job.Keep it up
  <a href="https://howtogrowhairfastermen.wordpress.com/"> what vitamin makes your hair grow </a>
  <a href="https://gorwhairfastermen.blogspot.com/"> hair growth products</a>
  <a href="https://howgrowhairfaster.tumblr.com/"> how to grow your hair faster naturally</a>
  <a href="http://howtogrowhairfastermen.emyspot.com/blog/how-to-grow-hair-faster-men-it-s-easy-if-you-do-it-smart.html">black male hair grow faster</a>
  <a href="https://growhairfastermen.weebly.com/"> how to grow long hair fast</a>
  Hair Node
  This is really helpful post and very informative there is no doubt about it. I found this one pretty fascinating and it should go into my Collection. Very good work!
  <a href=”https://fadhaircut.wordpress.com/”>short fade haircut</a>
  <a href=”https://fadhaircutmen.blogspot.com/”>types of fade haircut</a>
  <a href=”https://hairnode.tumblr.com/”>fade haircut styles</a>
  <a href=”http://fadehaircutmen.emyspot.com/”>high fade haircut</a>
  <a href=”https://fadehaircutmen.weebly.com/”>low fade haircut</a>
  Gaming Lines
  I read your post. It is very informative and helpful to me. I admire the message valuable information you provided in your article. Thank you for posting, again!
  <a href=”https://freeonlinegamestoplaynowcom.wordpress.com/”>online games to play for free</a>
  <a href=”https://freedownloadonlinegames.blogspot.com/”>free online games no downloads</a>
  <a href=”https://freeonlinegamestoplaynow.tumblr.com/”>free online games hidden objects</a>
  <a href=”http://freeonlinegamestoplaynow.emyspot.com/”>play free games online without downloading</a>
  <a href=”https://gamestoplaynowfree.weebly.com/”>free games to play now without downloading</a>
  Skin Care Paragon
  This is really a great stuff for sharing. Keep it up .Thanks for sharing. Great work. Good knowledge. Thanks for disseminating such precious info.
  <a href=”https://bestdrugfacemoisturizer.wordpress.com/”> best drugstore face moisturizer for dry skin </a>
  <a href=”https://bestdrugstorefacemoisturizer.blogspot.com/”> best drugstore moisturizer for oily skin </a>
  <a href=”https://bestdrugstorefacemoisturizer.tumblr.com/”> best drugstore moisturizer for dry flaky skin </a>
  <a href=”http://bestdrugstorefacemoisturizer.emyspot.com/”> best drugstore moisturizer for acne prone skin </a>
  <a href=”https://bestdrugstorefacemoisturizer.weebly.com/”> best moisturizer under makeup </a>
  Pregnancy Global
  Thanks for sharing...Very Informative Content... visit spa:  . I am happy because this is post is very useful for me. This is a nice post explaining a lot about entertainment. I really appreciate your efforts to do so. Plz, keep posting.
  <a href=”https://25weekspregnanthowmanymonths.wordpress.com/”>25 weeks pregnant baby position </a>
  <a href=”https://25weekspregnanthowmanymonths.blogspot.com/”>25 weeks pregnant movement </a>
  <a href=”https://25weekspregnanthowmanymonthus.tumblr.com/”>25 week fetus pictures </a>
  <a href=”http://25weekspregnanthowmanymonths.emyspot.com/”>size of baby at 26 weeks </a>
  <a href=”https://25weekspregnanthowmanymonths.weebly.com/”>25 weeks pregnant ultrasound </a>
  Pre Recipe
  Hi my friend! I want to say that this article is awesome, great written and include almost all significant infos. I would like to peer extra posts like this. Thank you so much for the rally! So happy
  <a href=”https://howlongtoboileggs.wordpress.com/”>how long to boil eggs for deviled eggs </a>
  <a href=”https://howlongtoboileggsfordeviledeggs.blogspot.com/”>ina garten perfect deviled eggs </a>
  <a href=”https://howlongtoboileggs.tumblr.com/”>ina garten deviled eggs </a>
  <a href=”http://howlongtoboileggs.emyspot.com/”>ina garten egg salad </a>
  <a href=”https://howtobakechickenbreast.weebly.com/”>medium boiled eggs </a>

  05.12.2018 17:17:26
 • Matthew Lewis

  Hello

  <a href="https://www.google.com/">Hey</a>

  05.12.2018 17:17:02