Aicina uz otro Kuldīgas Jauniešu forumu “Te ES!”


Sestdien, 17. februārī, plkst. 14.00 Kuldīgas Jauniešu mājā, Jelgavas ielā 26 norisināsies  jau otrais Kuldīgas Jauniešu forums, kas tiek organizēts projekta “Te ES!” ietvaros.

Kuldīgas Jauniešu forumam aicina pieteikties jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadiem, Kuldīgas pilsētas pašvaldības pārstāvjus, speciālistus un visus, kuriem darbs ar jaunatni ir aicinājums un paaudžu sadarbība ir vērtība. Lai pieteiktos forumam, līdz 15. februārim (ieskaitot) ir jāaizpilda pieteikuma anketa. Elektroniskā anketa pieejama: http://ej.uz/TeEs

Foruma mērķis ir veicināt jauniešu un amatpersonu, lēmumu pieņēmēju diskusijas, lai kopīgi apzinātos jauniešu nozīmi un spēju ietekmēt situāciju novadā, kā arī izstrādātu ieteikumus un plānus jauniešu dzīves uzlabošanai Kuldīgas novadā.

Pirmais projekta “Te ES!” etaps bija Kuldīgas novada pagastu jauniešu tikšanās ar pagastu pārvalžu un Kuldīgas novada Domes pārstāvjiem un speciālistiem, lai kopā analizētu jauniešu ikdienu katrā pagastā.

Tikšanās laikā tika apzināts, kas pagasta dzīvē no jauniešu puses vērtējams pozitīvi, bet kas tiek uztverts kā trūkums. Jaunieši arī norādīja uz aktivitātēm, kas ir viņu pašu spēkos, lai uzlabotu savu ikdienu. Informācija, kas apkopota pēc projekta pirmā etapa, tiks izmantota, lai izstrādātu ieteikumus, kā pilnveidot darbu ar jauniešiem pagastos un atbalstītu viņu iniciatīvas.

Foruma organizēšana ir tikai viens solis pretī ilgtermiņa mērķim – Kuldīgas novadam kā jauniešiem draudzīgai un pievilcīgai videi. Ieklausīšanās un jauniešu viedokļa respektēšana sekmē jauniešu veidošanos par patstāvīgiem, pašpietiekamiem, vispusīgi attīstītiem un uz demokrātiskām vērtībām vērstiem sabiedrības locekļiem. Tas, savukārt, novadam ilgtermiņā dod izglītotāku, sociāli nodrošinātāku un veselīgāku sabiedrību.

Lai nopietnais darbs un diskusijas tiktu pozitīvi atalgotas, pēc foruma jauniešiem būs iespēja apmeklēt diskotēku. Jauniešu mājas diskotēka norisināsies no plkst. 19.00 līdz 23.00. Foruma dalībniekiem ieeja būs 1 EUR, bet pārējiem – 2 EUR. Jauniešiem, kuri vēl nav sasnieguši 16 gadu vecumu un vēlēsies palikt diskotēkā pēc plkst. 22.00, būs nepieciešama rakstiska vecāku atļauja.

Pasākumu organizē Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrs un jauniešu organizācija “KAKTUSS” projekta “Te ES!” ietvaros, kas tiek finansēts Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav