LIDO ZIVIS KULDĪGĀ 2019

Sestdien, 27. aprīlī, no plkst. 11.00 Kuldīgā jau piecpadsmito gadu pēc kārtas norisināsies pavasaru palu šovs “Lido zivis Kuldīgā”, kas ievadīs aktīvo tūrisma sezonu Kuldīgas novadā. Pasākuma organizatori ir parūpējušies par dažādiem pārsteigumiem, lai iedzīvotāji un pilsētas viesi Kuldīgā aizvadītu aizraujošu sestdienu. Paralēli pasākumam ikviens tā dalībnieks varēs baudīt unikālus dabas skatus, vērojot vimbu augstlēkšanas paraugdemonstrējumus pie Eiropas platākā ūdenskrituma – Ventas rumbas.

Veidojot bagātīgo pasākumu programmu, padomāts par teju visām vecuma un interešu grupām. Kā ierasts, 11.00 Pilsētas dārzā uz skatuves oficiāli tiks atklāta aktīvā tūrisma sezona, bet pēc tam būs iespēja baudīt muzikālus priekšnesumus un deju kolektīvu sagatavotos pārsteigumus.

Šogad pasākuma organizatori parūpējušies par pārsteigumu – 11.00, 12.00 un 13.00 Pilsētas dārzā, bet 15.00 – Rātslaukumā un Liepājas ielā varēs vērot mehānisko zivju defilē, kas Latvijā būs piedzīvojams pirmoreiz. Mehāniskās zivis uz Kuldīgu būs atveduši Nīderlandes ielu teātra “Tukkersconnexion” mākslinieki.

Lido zivis programma / Event program (ENG) / 
Программа (RU) / Programa (LT)
📑

PROGRAMMA LV

Event program ENG

ПРОГРАММА RU

PROGRAMA LT

Auto stāvlaukumi🚗un labierīcības🚻 

Dažādes izklaides 

Pilsētas dārzā un tā  apkārtnē norisināsies dažādas radošās darbnīcas, eksperimenti un atrakcijas – sākot ar ūdensbraucamo rīku izstādi un zivju, taureņu un spāru inkubatoru, beidzot ar virvju trasi. Savukārt piedzīvojumu meklētāji varēs iesaistīties dažādās aktīvās atpūtas avantūrās, piemēram, šaujot ar loku vai arī piedaloties piedzīvojumu tūrē pieaugušajiem pa “Stikla ceļu”, kurā ar laivām, kājām un velosipēdiem no Vecā tilta varēs doties līdz Riežupes ietekai Ventā un atpakaļ.

Vecā rātsnama radošās darbnīcas 

Kuldīgas vecajā rātsnamā 11.30 un 14.00 uz radošo darbnīcu “Iepirkumu tīkliņu izcelsmes vēsture un senās prasmes. Tīklu aušana” aicinās pazīstamā vides žurnāliste Anitra Tooma. Noteikti ir vērts ielūkoties Kuldīgas novada muzejā, kur bez pastāvīgās ekspozīcijas šobrīd var apskatīt izstādi “Nianses un silueti” un Latvijas Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedras pasniedzēju darbus, bet Kuldīgas Mākslas namā skatāma mākslinieka Valda Līcīša darbu izstāde, kas veltīta cienījamā gleznotāja 80 gadu jubilejai, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedras studentu darbu izstāde.

Pavasara tirdziņš 

Paralēli visiem pasākumiem Kalna ielā un Latvijas Universitātes Kuldīgas filiāles pagalmā varēs apmeklēt pavasara tirdziņu ar daudzveidīgu preču piedāvājumu. Gardēžiem Pilsētas dārzā būs iespēja iegādāties visdažādākos zivju izstrādājumus, kā arī baudīt zivju zupu. Kā ierasts, Pils pagrabā varēs degustēt vīnus, ceptuve “Suitu maize” piedāvās izcept savu sklandrausi, bet Padures muižas klēts čaklās virējas gādās par to, lai galdā būtu klētnieka Kriša izslavētā koča. Tikmēr Baznīcas ielas 34 sētā jau trīspadsmito gadu pēc kārtas no 10.00 līdz 16.00 norisināsies Kurzemes stāstnieku festivāls “Ziv Zup”, piedaloties goda viešņai Megai Normgardei Johansonei no Zviedrijas.

Brīvdabas kino sezonas atklāšana 🎞️ / Koncerti 

Muzikālu akcentu dienas izskaņai piešķirs divi koncerti – 16.30 Sv. Katrīnas baznīcā muzicēs Banku augstskolas jauktais koris “Monēta”, bet 19.00 Kuldīgas Jauniešu mājā – ģitārists Jānis Bērziņš koncertā “Enerģija”. 

Brīvdabas kino sezonas atklāšana

“Goldingen Knight Cinema” 2019. gada sezona tiks atklāta 27. aprīlī ar filmu "Dzīvais okeāns 2009". Seansa sākums 22.30.

Filmas visu vasaru tiks demonstrētas sestdienās, stundu pēc saulrieta, Kuldīgas Pilsētas dārzā, brīvā dabā un pilnīgi par brīvu. Šogad uzsvars tiks likts uz latviešu kino. Būs arī seansi, kas veltīti nozīmīgiem pilsētas kultūras un sporta notikumiem.

Filma apraksts:
Gandrīz trīs ceturtdaļas mūsu zemeslodes klāj ūdeņi, un DZĪVAIS OKEĀNS atklāj noslēpumaino dzīvību šajā zilajā plašumā. Filmas veidotāji parāda zemūdens radījumu krāšņo, bet arī skarbo eksistenci. Pateicoties jaunai zemūdens filmēšanas tehnoloģijai, okeāns atdzīvojas uz ekrāna iepriekš neredzētos kadros filmā "Dzīvais okeāns".

Ēdināšana un naktsmājas 🏘️ 

Atgādinām, ka gardu maltīti iespējams baudīt kādā no omulīgajiem Kuldīgas krodziņiem, bet naktsmājas atrast var kādā no viesnīcām vai apartamentiem. Par naktsmājām un ēdināšanas iestādēm vairāk informācijas var atrast www.visit.kuldiga.lv

Pavasaris iestājas tad, kad virs Ventas rumbas, mugurām zaigojot, sāk lidot zivis 🐟 

Kuldīdznieki zina – pavasaris iestājas tad, kad virs Ventas rumbas, mugurām zaigojot, sāk lidot zivis. Gadu simtiem vimbas pavasaros dodas augšup pa Ventu, savā nārsta ceļā sastopot mutuļojošo Ventas rumbu – Eiropas platāko (249 m) ūdenskritumu. Pirms 300 gadiem hercoga Jēkaba laikā kuldīdznieki izdomāja unikālu zivju ķeršanas metodi – uz rumbas novietojot zivju ķeramos grozus. To dēļ Kuldīgu sāka dēvēt par pilsētu, kur zivis ķer gaisā. Zivis ceļojumā pavada arī vasaras tūrisma sezonu atklājošs palu šovs “Lido zivis Kuldīgā”, kas tiek rīkots aprīļa beigās un ir vienīgais šāda veida pasākums Latvijā.

Video materiāli 

2018. gada video

2017. gada video

2016. gada video

2015. gada video

Ticējums: Kas palu šovā Kuldīgā nav bijis, tas pavasari nav pamanījis!