Folkloras kopas

Folkloras kopa un biedrība "Kūrava”

Kuldīgas folkloras entuziasti pirmo reizi sanāca kopā 1992. gadā, apvienojoties folkloras kopā. 1994. gadā tika dibināta biedrība – Kurzemes kultūras mantojuma centrs "Kūrava”. Kūravieši svin gada īsāko un garāko nakti, ir izveidojuši Jāņu un arī ziemas saulgriežu bluķa vilkšanas tradīcijas un iepazinuši dažādus godus, piemēram, kāzas un krustabas. "Kūrava” ir ilggadēji Dziesmu svētku dalībnieki. Viena no biedrības "Kūrava” spēcīgākajām aktivitātēm ir ikgadējais stāstnieku festivāls "Ziv Zup”, kas jau vairāk nekā 10 gadus pulcē dažādus stāstniekus no visas Eiropas.

Vadītāja: Ina Celitāne
Kontakti: tel. 26428513; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Etnogrāfiskais ansamblis “Gudenieku suiti” 

Gudenieku suiti

Gudenieku etnogrāfisko ansambli “Gudenieku suiti” 1965. gadā nodibinājusi bijušās Gudenieku pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Lidija Jansone. Viņa to vada vēl šodien. Tagad tajā dzied arī pirmo ansambļa dalībnieču bērni un mazbērni. Gan pati vadītāja, gan ansamblis, repertuāru apguvuši tiešā mantojuma ceļā. Viņi senās suitu tradīcijas un prasmes lieliski demonstrējuši dažādos semināros un sarīkojumos Suitu novadā, Rīgā, Tallinā, pat Stokholmā, Lisabonā un Briselē. Dziedātāji ir piedalījušies triju latviešu mākslas filmu uzņemšanā (A. Freimaņa “Dzīvīte”, A. Slapiņa “Cerību lauki”, V. Kairiša “Kāzas”). Ansambļa dalībnieki ir piedalījušies visos “Baltica” festivālos Latvijā. Sevišķi augstu “Gudenieku suiti” vērtē tieši seno suitu burdona dziedāšanu, tā skanisko dažādību. Jaunie dziedātāji pamazām pārņem iepriekšējās paaudzes teicēju un locītāju kuplo dziesmu pūru un dziedāšanas prasmes kopā ar suitu tērpa valkāšanas tradīcijām.

Vaditāja: Lidija Jansone
Kontakti: tel. 26010239; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mēģinājumi: Gudenieku kultūras namā un Basu kultūras namā


Tradīciju ansamblis "Basu suiti"

Basu suiti

Folkloras kopa  dibināta 2010. gadā, vairākkārt mainot darbības virzienu – sākotnēji kā aizsākums danču klubam, tad vokālais ansamblis, tad vairāk kā folkloras kolektīvs. Kolektīvā ir piecas dalībnieces, kuras pārsvarā dzied Basos un Gudeniekos pierakstītās sen aizmirstas un nedzirdētas tautas dziesmas un burdona daudzbalsību. Kolektīvs piedalās folkloras festivālā „Baltica” un burdona festivālos Suitu zemē, kā arī kuplina pašmāju un kaimiņu pagasta pasākumus.

Vadītāja: Dace Nasteviča
Kontakti: tel. 26321397; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mēģinājumi: Basu tautas namā

< SKATĪT AKTUALITĀTES