Folkloras kopas

Folkloras kopa un biedrība "Kūrava”

Kuldīgas folkloras entuziasti pirmo reizi sanāca kopā 1992. gadā, apvienojoties folkloras kopā. 1994. gadā tika dibināta biedrība – Kurzemes kultūras mantojuma centrs "Kūrava”. Kūravieši svin gada īsāko un garāko nakti, ir izveidojuši Jāņu un arī ziemas saulgriežu bluķa vilkšanas tradīcijas un iepazinuši dažādus godus, piemēram, kāzas un krustabas. Sākot ar 1995. gadu "Kūrava” piedalās "Pulkā eimu, pulkā teku” festivāla rīkošanā, organizējot bērniem vasaras nometnes, anekdošu turnīrus un meistarklases. "Kūrava” ir ilggadēji Dziesmu svētku dalībnieki. Viena no biedrības "Kūrava” spēcīgākajām aktivitātēm ir ikgadējais stāstnieku festivāls "Ziv Zup”, kas jau 10 gadus pulcē stāstniekus no visas pasaules.

Vadītāja: Ina Celitāne
Kontakti: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Folkloras kopa "Nārbuļi"

Folkloras kopas “Nārbuļi” dzimšanas gads ir 1994., kad Alīdas Štromanes vadībā, toreizējā Vides izglītības skolā, kopā pulcējās tautas mūzikas mīļotāji. Nu jau daudzus gadus “Nārbuļi” mājvietu raduši Kuldīgas kultūras centrā. “Nārbuļi” dziedājuši tuvu un tālu – novada, Latvijas un starptautiska mēroga pasākumos. Dziedot iegūti  domubiedri un draugi arī citur Latvijā.

Vadītāja: Alīda Štromane
Kontakti: tel. 26824540
Mēģinājumi notiek Kuldīgas kultūras centrā

Etnogrāfiskais ansamblis “Gudenieku suiti” 

Etnogrāfiskais ansamblis “Gudenieku suiti”  dibināts 1965. gadā un to līdz šim brīdim vada Lidija Jansone. Ansamblis ir pārmantojis burdona dziedāšanas tradīciju no vecajiem dziedātājiem. ”Gudenieku suiti” kopj kāzu tradīcijas, kā arī Jāņu svinēšanas tradīcijas.

Vaditāja: Lidija Jansone
Kontakti: tel. 26010239
Mēģinājumi notiek Gudenieku kultūras namā

Gudenieku folkloras ansamblis “Krētainie suiti”

Ansamblis darbojas kopš 2002. gada. ”Krētainie suiti” papildus burdona dziedāšanai ir atjaunojuši suitu tradicionālo muzicēšanu, izmantojot plašu tautas instrumentu klāstu.

Kolektīvs piedalās festivālos "Baltica", “Pulkā eimu, pulkā teku” un burdona festivālos.

“Krētainie suiti” ir etnogrāfiskā ansambļa “Gudenieku suiti” tradīciju pārmantotāji.

Vadītāja: Iveta Akeldama
Kontakti: 28770565
Mēģinājumi notiek Basu pamatskolā

Tradīciju ansamblis "Basu suiti"

Ansamblis dibināts 2010. gadā, un tā vadītāja ir Dace Nasteviča. Ansamblis piedalās „Baltica” un burdona festivālos, kā arī kuplina pašmāju un kaimiņu pagasta pasākumus. Pārsvarā dzied sen aizmirstas un nedzirdētas tautas dziesmas.

Vadītāja: Dace Nasteviča
Kontakti: tel. 26321397
Mēģinājumi notiek Basu tautas namā

< SKATĪT AKTUALITĀTES