Izstāde „Cilvēks un daba Latvijā” Kuldīgas novada muzejā

Foto: http://www.lucaberti.com/

No 21. marta Kuldīgas novada muzejs apmeklētājiem piedāvā ārzemju fotogrāfa skatījumu uz Latvijas kultūru un tās saknēm. Dānijā dzīvojošā itāļu fotogrāfa Lukas Berti izstādes „Cilvēks un daba Latvijā” atklāšana, ar autora piedalīšanos, notiks 21. martā plkst. 14.00.

Luka Berti izstādi veidojis fotogrāfējot ar analogo fotoaparātu, „Cilvēks un daba Latvijā” mērķis ir demonstrēt Latvijas ainavas skaistumu un saglabāt to atmiņās ar foto dokumentācijas palīdzību. Projektā pamatā tiek atveidota ainava, senie ciemati ar tipiskajām koka mājām, baznīcas un lauku sētas.

Autors paskaidro: „Gadsimtiem ilgi tās ir raksturojušas fiziskos aspektus un sociālo dzīvi laukos, simbolizējot harmoniju starp cilvēku un dabu Latvijā. Tā ir cieša saikne, kurā divas daļas viena otru savstarpēji ietekmē.”
Projekts veidots sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju.

„Kā profesionāls dokumentālās fotogrāfijas pārstāvis lauku kopienu dzīves dokumentēšanu es uztveru kā ļoti nopietnu uzdevumu. „Cilvēks un daba Latvijā” ir daļa no plašāka projekta, kas dokumentē 21. gadsimta lauku kultūras Skandināvijas, Baltijas un Austrumeiropas valstīs. Modernās sabiedrības dzīvesveida un vajadzību radikālo izmaiņu dēļ lauku kopienas piedzīvo nopietnu izdzīvošanas krīzi: novecojošu populāciju, bezdarbu, jaunu cilvēku emigrāciju, kopienas identitātes zaudēšanu. Dramatiskā zemes pamešana pilsētas dēļ ir izjaukusi seno attiecību harmoniju starp cilvēku un dabu līdz lūzuma punktam,” stāsta mākslinieks.

Luka Berti dzimis 1978. gadā Florencē, Itālijā, un šobrīd strādā Kopenhāgenā, Dānijā. Dokumentālo fotoprojektu ietvaros Luka Berti sadarbojies ar muzejiem Dānijā, Ungārijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Igaunijā un ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju Rīgā.

www.lucaberti.com

www.kuldigasmuzejs.lv

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav