Muzeju nakts 2023 Kuldīgas novadā

Sestdien, 13. maijā no plkst. 19:00 līdz 24:00, Kuldīgas novadā uz dažādām radošām performancēm, izstādēm, meistarklasēm un pat uguns šovu aicinās gadskārtējā “Muzeju nakts.” Šajā dienā muzeji, iestādes un uzņēmumi durvis vērs neierastā laikā – apmeklētājus gaidīs Kuldīgas novada muzejs, Kuldīgas novada dome, Adatu tornis un Adatu fabrika, Kuldīgas vecais Rātsnams, Retro velo muzejs “Ciskdrill”, Dzīvais muzejs “Senās Kuldīgas stāsts,” kā arī muižas un mākslas centri pagastos. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.

Kuldīgas novada muzejs aicina baudīt gaismas burvību

“Muzeju naktī” Kuldīgas novada muzejs gaidīs apmeklētājus Pils ielā 5 no 19.00 līdz 24.00. Interesentiem būs iespēja apmeklēt muzeju, baudīt īpašu noskaņu un atmosfēru, iepazīt apgaismošanas ierīču attīstību no skalu uguns līdz mūsdienu dizaina lampām, kā arī iesaistīties dažādās aktivitātēs.

Muzeja teritorijā apmeklētāji būs aicināti baudīt dažādu gaismas objektu radīto noskaņu un grupas OFFSET džeza melodijas. Pasākuma laikā būs iespēja piedalīties Kuldīgas skautu uguns iegūšanas darbnīcā, tvert FireSpirit gaismas un uguns šova aizraujošos mirkļus, kā arī nofotografēties romantiskajā  foto stūrī. 21.30 interesenti aicināti uz vēsturiskiem faktiem piepildītu ekskursiju pa Kuldīgas vecpilsētu kopā ar Ingrīdu Poli. Tikšanās pie muzeja vārtiem.

Vēsturiskajā Bangertu villā apmeklētāji varēs piedalīties Sveču radošajā darbnīcā – vērot sendienu tradīcijās ieturētu sveču liešanas procesu un veidot vaska sveces, iepazīties ar pamatekspozīcijām un trīs izstādēm – muzeja krājuma priekšmetu izstādi “Lai top gaisma!”, Martas Safonovas gleznu izstādi “Mirklis dabā” un zivju grafikas izstādi “Vai tev jūra līdz ceļiem?”. Ekspozīcijas “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gs. sākumā” ziemas dārzā būs iespēja vērot ēnu spēles, savukārt ekspozīcija “Kuldīga pirms mums” būs papildināta ar noslēpumiem un tumsā izpētāmiem elementiem.

Iepazīsti Kuldīgas novada domi naksnīgās noskaņās

Sestdien, 13. maijā, no 19.00 līdz 22.00,  apmeklētājiem atvērts būs arī Kuldīgas jaunais rātsnams jeb Kuldīgas novada domes ēka Kuldīgā, Baznīcas ielā 1. Divās ekskursijās plkst. 19:00 un 21:00 būs iespēja iepazīt Kuldīgas jaunā rātsnama pulksteņa stāstu kopā ar domes pulksteņmeistaru Arnoldu Piziku, bet plkst. 20:00 – ekskursija Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas Ineses Astaševskas vadībā.

“Muzeju naktī” atvērs Kuldīgas Adatu torni, Adatu fabriku un Kuldīgas veco Rātsnamu

“Muzeju naktī” Adatu fabrika (Kalpaka ielā 4) apmeklētājus gaidīs no plkst. 19:00 līdz 22:00, bet Kuldīgas Adatu tornis Liepājas ielā 37 no plkst.20:00 līdz 23:00 aicinās iepazīt aizraujošo ekspozīciju par adatas vēsturi un uz jumta skatu platformas baudīt valdzinošo skatu uz pilsētu.  Savukārt vecajā Rātsnamā Baznīcas ielā 5 no plkst. 20:00 līdz 23:00 būs iespēja mākslinieces Kristīnes Šimpermanes vadībā apskatīt keramikas rotu izstādi "sauc mani par KAISMI...lūdzu..."

Apmeklētājus gaida “Retro velo muzejs” un “Dzīvais muzejs”

Muzeju naktī Kuldīgas vecpilsētas sirdī durvis no plkst. 20:00 līdz 23:00 vērs arī “Retro velo muzejs Ciskdrill” Baznīcas ielā 23 un “Dzīvais muzejs Jelgavas ielā 2.

“Retro velo muzejā” apmeklētāji aicināti aplūkot unikālus velosipēdus un iepazīt to neparastos stāstus. Tāpat būs iespēja iznomāt eleganti restaurētos braucamrīkus romantiski naksnīgai ekskursijai par Kuldīgu. Savukārt kolekcionāri novērtēs Jura Vilsona privātkolekciju ar interesantiem sērkociņiem un adatām, kas ražoti tepat Kuldīgā un arī ārpus mūsu valsts robežām

“Dzīvais muzejs” īpašā  Muzeju nakts “eksprestūrē” vedīs cauri neparastiem vēstures līkločiem un piedāvās iepazīt senās Kuldīgas stāstu.  Muzejā ar hologrammu, skaņas efektu un citu interaktīvu elementu palīdzību ir iespēja ceļot atpakaļ laikā un izdzīvot vēstures lapas puses, pilnas ar prieku, bailēm, šausmām un panākumiem.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav