Kuldīga aicina uz Hercoga Jēkaba gadatirgu

Foto: Ieva Benefelde

Kuldīdznieki rīt, 11. oktobrī Kuldīgas Pilsētas dārzā, Kalna ielā un RPIVA pagalmā aicina tuvus un tālus viesus uz Hercoga Jēkaba gadatirgu.

Kuldīgas pusē ražīgi strādāt prot tikpat labi, kā ar vērienu atpūsties. Kuģa dižgabala „spēriens” Pilsētas dārzā dos startu vienam no Kuldīgas novada un Kurzemes savdabīgākajiem pasākumiem.

Tur viss būs pa īstam! Rati, galdi, tīnes, kannas un ķērnes, pilnas ar krāšņāko, smeķīgāko un kreptīgāko, kas pašu mājās darināts, audzēts, raudzēts un brūvēts. Pagastu ļaudis dižosies, andelēsies, štovēs, šmorēs un kumēdiņus rādīs. Gaiss virmos brīnišķīgās smaržās, ļaužu čalās un mūzikas skaņās. Bez pagastu muzikantiem uz skatuves dēļiem kāps arī tuvi un tāli viesi – „alsu trimiš’”, „Spēlmaņi” un „Saimniekdēli”. Spēj tik klausīties un līdzi lēkt!

Tirgus ķēķī čurkstēs un mutuļos tā, ka nezināsiet, ar ko sākt un kā beigt! Būs tur gan Padures klēts koča, gan Kabiles zaptes un „špukteris”, Īvandes purva dzērvenes, muižas smalkmaizītes un štovēti kāposti ar desiņām. Pie kurmālniekiem varēs i mellā katla zupu iestrēbt, i kartupeļus ar visu grozu dabūt. Vārmes saimnieču sautējums būšot tik biezs, ka griez kaut uz Zigfrīda gaļas dēlīša, bet adījumus un tapojumus ar vezumu vedīšot. Pelču ļaudis būs klāt ar olām, medu, dažādiem koka rīkiem un krāšņi ziedošām puķēm. Rendenieku lauku sētā dziedās gaiļi, blēs kazas, smaržos nabagpankūkas un smiltsērkšķu sinepes. Rumbas ļaudis kārdinās ar mājas alu, desām un sēņu zupu. Turlavai ar’ būs viss, ko kāro – no pļavu vīraka un kreptīgas mājas tabakas līdz aitvilnas dzijām un īstu vīru štrumentiem. Snēpelnieki raušot vaļā pat pa trim gaņģiem un ļaušot ieskatīties Laimes akā. Gudenieku suiti celšot priekšā īstos skandraušus, maizi un medu, arī laidenieki un ēdolnieki likšot galdā visu, kas ir, bet domnieki tikai reizi gadā pie Raganas mājas dokumentu vietā ceps gardas kartupeļu pankūkas. Kad nu šim visam būs cauri iets, īstais laiks Pils vīna pagrabā ieskatīties un izklaidēs roku iemēģināt.

Hercoga manufaktūrās amatnieki meistaros brīnumu lietas un ļaus arī pašiem pamēģināt, kā ir zeķei valdziņu uzņemt vai kalēja āmuru vicināt. Hercoga zvēru dārzā varēs ar briežiem bildēties, ar cūkām sarunāties. Acumēru un roku veiklību pārbaudīt aicinās Bergmaņu Aivara koka spēļu placis, bet gravā Niedru liju cilts ļaus iejusties bruņinieka lomā, ar arbaletu izšaut un cirvi mērķī iemest. Bet 15.00 uz skatuves suminās novada sakoptāko māju un sētu saimniekus.

Ja nu pēc tādas ambrāžas kājas mierā nestāvēs, astoņos vakarā dodies uz viesu mājas „Jēkaba sēta” pagalmu, kur sevi parādīt, citus apskatīt un dejā rumpi izkratīt līdz pat vieniem naktī varēs ražas ballē ar trio „Fokši”.

Nāc, brauc un piedalies! Lustējies, kaulējies un jārējies no sirds, jo nākamais Hercoga Jēkaba gadatirgus būs tikai pēc gada!

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav