“Teātris ir visur Kuldīgā” arī šogad septembrī aicina baudīt aktuālus un augstvērtīgus skatuves mākslas notikumus Kurzemes sirdī – Kuldīgā

TEĀTRIS IR VISUR KULDĪGĀ

Šā gada 23., 24. un 25. septembrī, jau septīto gadu pēc kārtas, apdzīvojot gan festivālam jau labi zināmas, gan jaunas telpas Kuldīgā, skatuves mākslas festivāls “Teātris ir visur Kuldīgā” aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus uz trīs dienu programmu, kurā saistošus notikumus atradīs ikviens – gan mazākie skatītāji, gan jaunieši un pieaugušie.

Festivāla programma kā ik gadu veidota tā, lai trīs dienās Kuldīgā koncentrētu kvalitatīvus, atzinību guvušus, daudzveidīgus un aizraujošus Latvijas kultūras un skatuves mākslas notikumus – koncertus un izrādes – mūsdienīgos izpildījumos, kurus par tādiem padara gan to saturs, gan norises vieta kā pievienotā vērtība. Festivālā viesosies Sonora Vaice, Dailes teātris, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, Valmieras drāmas teātris, Latvijas Leļļu teātris, Liepājas Leļļu teātris, “stand-up” komēdijas apvienība “Comedy Latvia”, Kristapa Rasima radošā apvienība “Rupuči”, kā arī režisores Lienas Šmukstes sajūtu teātris.

Dažādas izrādes un koncerts

23. septembra vakarā Kuldīgas Mākslas namā festivāls sāksies ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra koncertuzvedumu pēc izrādes “1900. Leģenda par pianistu”, kurā piedalās dziedošais aktieris Maksims Busels un pianists Uldis Marhilēvičs. Koncertuzvedums ir stāsts par ģeniālu mūziķi, kurš piedzima uz milzīga kuģa un pavadīja uz tā visu savu mūžu, spēlējot klavieres. Izrāde tika nominēta “Spēlmaņu nakts 2017/2018” balvai kā gada labākā mazās formas izrāde un joprojām ir viena no skatītāju iecienītākajām uz Čehova teātra skatuves.

Festivāls gadu gaitā rosinājis jo īpaši gados jaunākās auditorijas iesaisti, apmeklējot kultūras notikumus, tāpēc arī šogad mazākajiem skatītājiem kopā ar ģimenēm tiks piedāvāti trīs dažādi notikumi. Liepājas Leļļu teātris viesosies ar sensoru izrādi-rotaļu vizmazākajiem “Es un mana mamma” (1+), Latvijas Leļļu teātris vedīs pasakainu un aizraujošu stāstu – izrādi “Tuntuļu Jurītis” (5+) – par apķērīgu lauku zēnu, savukārt aktieris Kristaps Rasims ar savu apvienību “Rupuči” piedāvās īpašu notikumu Kurzemei – muzikālu, joku un spēļu izrādi ģimenēm “Mācīsimies latgaliešu valodu!” (2+). Apvienība šogad ieguva latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks” par albumu-grāmatu “Vuškeņa iz pļovys” ar dzejnieces Ilzes Spergas vārdiem.

Festivāls ir gandarīts, ka uz Kuldīgu šogad izdosies atvest arī Vidzemē plašu atzinību ieguvušā Valmieras vasaras teātra festivāla šī gada jauniestudējumu – režisora Toma Treiņa izrādi “RINDA” ar Valmieras drāmas teātra aktieru dalību. Izrāde būs piemērota jo īpaši jauniešiem, kā arī pieaugušajiem. Tāpat būs iespēja redzēt Dailes teātra izrādi “Elpa”, kas “Spēlmaņu nakts 2019/2020” saņēma vairākas nominācijas, no kurām arī divas balvas. Abas izrādes notiks festivālam jaunā vietā – Kuldīgas aktīvo jauniešu biedrībā “Sprādziens”. Līdzīgi tiks apdzīvota arī Kuldīgas Kaļķu ielas kvartālā esošā “DUNA brewery”, neatkarīga mazā alus darītava Kuldīgā. Šeit notiks “Comedy Latvia” “stand-up” izrāde drīzumā apvienības izsludināmās jaunās tūres ietvaros ar komiķu Rūdolfa Kugrēna, Jāņa Kreičmana, Kalvja Troskas, Aleksandra Guzenko, Kaspara Žilina un Džeka Everita (Jack Everitt) dalību.

Festivāls noslēgsies Kuldīgas Mākslas namā, kurā izskanēs operdziedātājas, soprāna Sonoras Vaices koncerts. Vairāku starptautisko konkursu laureāte izpildīs klasiskās operas, operetes, mūziklu ārijas un populāras latviešu un franču dziesmas gan no Volfganga Amadeja Mocarta, gan Georga Frīdriha Hendeļa, Džakomo Pučīni un daudzu citu izcilu komponistu skaņdarbiem.

Vāks ziedojumus neredzīgo biedrībai

Festivāla neatņemama sastāvdaļa ir kāda labdarības mērķa sasniegšana, un šis gads nebūs izņēmums. 24. septembrī Kuldīgas Adatu fabrikā norisināsies režisores Lienas Šmukstes dokumentālā stāstā balstīts iestudējums, sajūtu izrāde “Grāmata. Zīme”. Izrādes apmeklējums būs par ziedojumiem un tie tiks novirzīti Liepājas Neredzīgo biedrībai, kas apvieno 895 vājredzīgus un neredzīgus cilvēkus, kā arī cilvēkus ar cita veida invaliditāti un seniorus no Kurzemes plānošanas reģiona. Ziedojumi paredzēti sociālās rehabilitācijas un atveseļošanās mājas būvniecībai cilvēkiem ar invaliditāti sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē “Dvēseles veldzes dārzs”. Ziedot varēs visu festivāla norises laiku visos festivāla notikumos.

Plašāk par  festivāla programmu: http://www.tivk.lv/ . Biļetes uz festivāla notikumiem iespējams iegādāties visās “Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Festivālu “Teātris ir visur Kuldīgā” rīko Skatuves mākslas producentu fonds ar Kuldīgas novada pašvaldības atbalstu.

 

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav