ZAĻĀ EKSPEDĪCIJA KULDĪGAS VECPILSĒTĀ "IZGLĀB MEŽU!"

Foto: Ieva Benefelde

ZAĻĀ EKSPEDĪCIJA KULDĪGAS VECPILSĒTĀ "IZGLĀB MEŽU!" 23.JŪLIJĀ 13:00-17:00.

Sākums un norise restaurācijas centrā Baznīcas ielā 30, skvērā pie Kuldīgas Sv.Katrīnas baznīcas un skvērā Baznīcas ielā 34.

10 vides izziņas pieturās varēs iepazīt, pasmaržot, pagaršot, sajust, ieraudzīt un mācīties saprast norises mežā un nopelnīt veselīgus našķus.

IZGLAB MEZU imidzs

Zaļā ekspedīcija Kuldīgas vecpilsētā "IZGLĀB MEŽU!" tiks rīkota, lai veicināt bērnu un jauniešu zināšanas un izpratni par ilgtspējīgu un atbildīgu meža apsaimniekošanu un iepazīstinātu ar meža nozares produkcijas un koksnes, kā atjaunojama materiāla priekšrocībām.

Kuldīgas vecpilsēta ir izcila vieta, kur ik uz soļa varam aplūkot senas koka ēkas, senās durvis un logus ar slēģiem, kuri kalpo iedzīvotājiem jau vairāk kā 100 gadus. Ekspedīcijas ietvaros dalībnieki tiks aicināti iepazīt atbildīgu vides un dabas resursu izmantošanas nozīmi, piedaloties 10 dažādās vides izziņas pieturās. Tajās varēja iepazīt, pasmaržot, pagaršot, sajust, ieraudzīt un mācīties saprast norises mežā. 

Latvijas meža nozares produkcija ir konkurētspējīga ar augstu pievienoto vērtību un atbilst klienta vajadzībām", kuru iespējams izzināt pievēršot sabiedrības uzmanību Kuldīgas vecpilsētas īpašajām vērtībām - vismaz 100 gadus atpakaļ izgatavotājām unikālajām koka durvīm, logiem, slēģiem un citiem koka būvgaldniecības izstrādājumiem, kuri labi kopti kalpo vismaz gadsimtu.

Sadarbībā ar meža īpašnieku biedrību “Meža konsultants” dalībniekiem būs iespēja iepazīt meža dzīves ciklu no sēklas līdz vērtīgam kokmateriālam un iegūt noderīgu informāciju par meža apsaimniekošanu un Latvijas meža nozares vēsturi. 

Savukārt Kuldīgas restaurācijas centra meistari aicinās iepazīt koksnes vērtīgās īpašības, izmantojot senos darba rīkus – ēveles un kaltus un tos pašiem iemēģinot, kā arī apgūstot senās koka daiļkrāsošanas tehnikas – otēšanu un āderēšanu.

Pasākuma dalībnieki varēs iepazīties ar brīnumaino meža pasauli un to krāšņāko iemītnieku tauriņu, degustēt meža ogu produktus, pārbaudīt savas zināšanas par mežu, risinot zaļā labirinta āķīgos uzdevumus, kā arī izkustēties pasākuma teritorijā, mācoties orientēties dabā sadarbībā ar OK “Taka”. Apmeklētājiem būs iespēja uzlabot savu izpratni par atkritumu šķirošanu, kas nākotnē ļaus izvairīties no mežu piesārņošanas. Savukārt pieturā “Lietas ar stāstu” dalībnieki iemācīsies pagatavot modernas somas no veca T-krekla, piešķirot tam jaunu dzīvi.

Pasākumu rīko biedrība “Kultūras projektu koordinācijas centrs” ar Meža attīstības fonda finansiālu atbalstu. 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav