Kuldīgas Mākslas namā būs mākslinieces Agneses Veinbergas personālizstāde “Eden”

PERSONĀLIZSTĀDE EDEN

No 13. maija līdz 5. jūnijam Kuldīgas Mākslas namā būs apskatāma izstāde “Eden”, kurā ikviens interesents aicināts iepazīt mākslinieces Agneses Veinbergas pēdējos divos gados tapušos darbus. Izstādi atklās 13. maijā 13.00.

Bībelē ir teikts, ka Ēdenes dārzā no dzīvības koka saknēm iztecējusi upe četrās straumēs. Tā kā ūdens padara augsni auglīgu, upe ir metafora laika ritējumam – tā plūst no avota uz jūru tāpat, kā dzīve no dzimšanas uz nāvi. Dzīve dod iespējas – tās ir kā četras straumes, katra uz savu debespusi, bet tās visas ved uz saknēm, uz to pašu jūru, jo tieši no turienes tās nāk. Kas bija sākumā? Protams, gaisma, vārds, pieskāriens, nejauša satikšanās. Savos darbos māksliniece atklāj savas dzīves filozofiju un patiesās identitātes meklējumus, atklājot arī izjūtas par nežēlīgo karadarbību.

A. Veinberga ir māksliniece no Igaunijas. Viņas glezniecības stils veidojies jau studiju laikā Tartu Universitātē. Māksliniece dzimusi 1990. gadā Tartu, Igaunijā. Tur viņa mācījusies universitātē “Pallas” (Pallas University of Applied Sciences), 2013. gadā absolvējusi Tartu Universitātes glezniecības nodaļu, iegūstot maģistra grādu. Savas zināšanas papildinājusi Porto Universitātē un Latvijas Mākslas akadēmijā. Kopš 2015. gada A. Veinberga dzīvo Kuldīgā. 2019. gadā jaunā igauņu māksliniece kļuvusi arī par Latvijas pilsoni.

Izstādi organizē: Kuldīgas Mākslinieku rezidence, Kuldīgas novada pašvaldība.

Izstādes norises vieta: Kuldīgas Mākslas nams (1905. gada iela 6, Kuldīga).

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav