Kuldīgas novadā valsts svētkus svinēs ar tiešsaistes koncertu un izgaismotām ēkām

dome
Foto: Ieva Benefelde

Latvijas Republikas proklamēšanas dienu valstī noteikto ierobežojumu dēļ Kuldīgas novadā šogad atzīmēs ar tiešsaistes koncertu un vairāku vecpilsētas ēku izgaismošanu Latvijas karoga krāsās.

18novembris svetku koncerts 1

Novads svētku rotā

Kuldīgā, Skrundā un novada pagastos izvietoti patriotiskā noskaņā veidoti rotājumi. Tradicionāli Kuldīgā, skvērā pie Pilsētas laukuma 2. nama, ierīkots svētku fotostūrītis, kur ikviens aicināts iemūžināt sevi svētku noskaņā.

Trīs vakarus – 17., 18. un 19. novembrī –, dodoties pastaigā pa Kuldīgu, varēs priecāties par sarkanbaltsarkanās gaismās izgaismoto Adatu torni Liepājas ielā, Kuldīgas jauno rātsnamu un Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijas ēku Pils ielā, pie vecā ķieģeļu tilta pār Ventu.

Dodoties pastaigā, aicinām apskatīt arī pēc arhitektes Zaigas Gailes biroja projekta veidoto piemiņas plāksni par Latvijas brīvību kritušajiem karavīriem. Tā atrodas Kuldīgā, Liepājas un Kalpaka ielas stūrī, skvērā blakus topošajai Kuldīgas mākslas un radošā klastera ēkai. Piemiņas plāksne veidota kā bronzas vairogs. Piemiņas plāksnes forma atvasināta no saules simbolikas latviešu strēlnieku nozīmītēs, kuras kareivji mēdza izgatavot paši, pārkausējot misiņa jostu sprādzes. Uz plāksnes būs lasāmi Augusta Saulieša dzejoļa vārdi, kas veltīti latviešu kareivjiem.

Skvēriņā piemiņas plāksni ieskauj astoņas ābelītes, kas pavasarī ziedēs baltiem ziediem, kas simbolizē latviešu strēlnieku sapni par brīvu Latviju, bet rudenī to sarkanie ābolīši simbolizēs augļus, ko latviešu strēlnieku pašaizliedzīgā varonība mums devusi. Vēl šeit uzplauks baltu ziedu pļava, kas simbolizēs sniega klāto Ložmetējkalna apkārtni, kur krita latviešu strēlnieki.

Savulaik, 1935. gada 12. maijā, Latviešu veco strēlnieku biedrības Kuldīgas nodaļa ielika pamatakmeni piemineklim, kas tā arī netika izveidots. Pamatakmens ir saglabājies līdz mūsdienām. Pirms vairākiem gadiem pašvaldībā vērsās atsevišķi Kuldīgas iedzīvotāji, rosinot veidot idejisku brīvībai veltītu vides objektu, kas nebūtu saistīts ar vienu konkrētu laika posmu Latvijas atbrīvošanas cīņu vēsturē, bet ietvertu sevī ideju par Latvijas brīvību, kuras dēļ arī kuldīdznieki ir cīnījušies dažādos laika posmos.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • atis

    19.20.
    Jauks koncerts Youtube, Paldies

    18.11.2021 19:19:23