Kuldīgā skatāma Rotu mākslas biedrības izstāde “DIENASGRĀMATA”

DIENASGRĀMATA

Līdz 26. septembrim Kuldīgas mākslinieku rezidences galerijā, Pils ielā 2, Kuldīgā apskatāma Rotu mākslas biedrības izstāde “DIENASGRĀMATA”.

Dienasgrāmatu franciski sauc par journal intime, burtiski tulkojot – intīmā avīze. Šāds nosaukums palīdz to atšķirt no laikraksta, kas paredzēts plašam lasītāju lokam. Pretēji – rakstot dienasgrāmatu, tās autors parasti neplāno saturu kādam demonstrēt, jo tas radīšanas brīdī saistošs tikai un vienīgi autoram. Tradicionālā izpratnē tie ir pieraksti pašam sev. Ar sevi katrs var būt vispatiesākais, tāpēc dienasgrāmatā autors var atļauties būt citāds nekā ikdienā. Caur mākslinieka vizuālo pasaules redzējumu varam ietērpt dienasgrāmatas  citā materialitātē. Idejiskā dienasgrāmata sevī ietver ko vairāk nekā tikai tekstu. “Mākslinieka radītai rotai, piemīt visiem neredzamā/apzināti slēptā informācija vai enerģija, kas var materializēties dažādi. Katrs autors radošajā procesā nevar izbēgt no tā, ka darbā atspoguļojas viņš pats, viņa personība un pārdzīvojumi”, stāsta rotu māksliniece Zane Vilka.

Izstādē “DIENASGRĀMATA” rotu mākslinieki piedāvās skatītājam savas dienasgrāmatu lappuses  īpaši šim projektam radītās rotās, caur kurām meklēt patiesību, sajust kopības sajūtu un rast jaunas interpretācijas.

Rotu Mākslas biedrība dibināta 2018. gadā, lai apvienotu rotu mākslā darbojošās personas un īstenotu sev un sabiedrībai svarīgas idejas, organizētu kopīgas izstādes.

Projekta dalībnieki ir Andris Lauders, Anita Savicka, Anna Fanigina, Daria Svirel, Ginta Grūbe, Gints Strēlis, Guntis Lauders, Ilze Egle, Jānis Brants, Laura Selecka, Maija Vītola-Zitmane, Māris Auniņš, Māris Šustiņš, Paula Treimane, Rasma Pušpure, Una Mikuda, Valdis Brože  un Zane Vilka. Izstādes radošajā komandā piedalās māksliniece Krista Ose un operators Kaspars Braķis.

Ieeja izstādē: bez maksas.

Izstādes norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, mērķprogramma “KultūrELPA”.

Izstāde apskatāma ceturtdienās, piektdienās, sestdienās un svētdienās no 12.00 līdz 18:00. Pirmdienās, otrdienās, trešdienās galerija slēgta. Izstāde nebūs apskatāma arī  17. septembrī.

Afiša

Uzzināt vairāk

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav