Svētki ir tur, kur esam mēs!

jauniešu dziesmu un deju svētki
Foto: Ieva Benefelde

Lai arī pēdējie divi mācību gadi skolēniem tik pat kā pilnībā aizritējuši attālinātu mācību formā, spītējot pandēmijai, Kuldīgas, Alsungas un Skrundas novada skolēni cītīgi turpina gatavoties un piedalās XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.

No 2018./2019. mācību gada kopumā vairāk nekā 1500 skolēnu, vairāk nekā 80 interešu izglītības kolektīvi un interešu izglītības pulciņi un vairāk nekā 100 pedagogu, t.sk. arī koncertmeistari, asistenti un citas atbalsta personas un iestādes iesaistījušies un piedalījušies atlases skatēs, konkursos un svētku ietvaros organizētajās aktivitātēs.

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus Covid-19 pandēmijas dēļ no 2020. gada vasaras pārcēla uz 2021. gadu, taču pandēmija ieviesa korekcijas, kurām nācās pielāgoties, tādējādi klātienē svētki nevar norisināties arī 2021. gada vasarā, kā rezultātā tika izveidots e-dziesmusvētku modelis jeb drošākā svētku forma esošajos apstākļos. Piedalīties šajā svētku formā tika aicināts ikviens skolēns, kolektīvs, pedagogs, kolektīva vadītājs un izglītības iestāde pēc brīvprātības principa, sagatavojot un iesūtot video sveicienus un priekšnesumus, piedaloties kopējās zoom filmēšanās, kā arī startējot vairākos attālinātos konkursos, kas tika rīkoti svētku ietvaros. Kuldīgas novadu e-dziesmusvētku modelī pārstāv 32 kolektīvi, kā arī vairāk nekā 10 individuālo konkursu laureāti.

12. jūlijā Kuldīgā norisinājās viens no svētku klātienes notikumiem – dziesmu un deju svētku ceļš “Saulesvija”, kurā svētku organizatori dodas uz katru jaunizveidoto pašvaldību, lai svinīgi nodotu dāvanas un pateicības dalībniekiem, kas gatavojušies un piedalījušies e-dziesmusvētku aktivitātēs. Kuldīgas novads šajā svētku ceļā ir pirmā satikšanās pietura, tādējādi šī notikuma ietvaros pilsētvidē svētku rīkotājus sagaidīja vairāki mūsu novada skolēnu kolektīvi, sasveicinājās ar rīkotājiem, un noslēgumā Kuldīgas Rātslaukumā tika svinīgi sveikti visi iesaistītie XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieki.

Izsakām pateicību ikvienam par ieguldīto darbu un atbalstu, lai svētki norisinātos un mēs varētu būt daļa no tiem, jo, kā vēsta XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sauklis: “Svētki ir tur, kur esam mēs!”, tāpēc šajā gadā svētkus katrs atzīmējam savās mājās, savā novadā!  

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norise visā Latvijā plānota līdz 30. oktobrim.

FOTO GALERIJA

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav