Vides objektu parāde jeb pilsētas defilē „Taureņiem tik savādiem” no 13. līdz 18. jūlijam Kuldīgā

taureni

Arī šogad tāpat kā pērn viss būs citādi. Laikā, kad pulcēšanās ierobežojumi mums liedz svinēt ikgadējo pilsētas festivālu „Dzīres Kuldīgā”, Kuldīgas kultūras centrs jūlija trešajā nedēļā kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem piedāvā baudīt vides objektu parādi jeb pilsētas defilē „Taureņiem tik savādiem”.

Kad tad vēl, ja ne tagad, ikdienas rūpes un kreņķus atstāt malā, iztaisnot muguru un iziet cieņpilnā pastaigā pa vienam rindā, kā paģēr defilē un epidemioloģiskie nosacījumi, lai, tā sacīt, pēc ilgāka pārtraukuma atkal publiski sevi parādītu un uz citiem paskatītos.

Tā lēnām defilējot pa vecpilsētu, iekļūsiet Liepājas ielas „Taureņu parādē”, kur varēsiet gan aplūkot,  gan iemēģināt Kuldīgas un Liepājas mākslinieku sadarbībā tapušos divpadsmit taureņkrēslus.

Liepājas ielas desmitajā pagalmā norisināsies „Kukaiņu salidojums”. Tur būs sapulcējušās Mārtiņa Sproģa oriģinālā tehnikā radītas deviņas metāla skulptūras – kukaiņi, kas izveidoti no dažādām lūžņos atrastām, nevienam nevajadzīgām metāla detaļām un uzgriežņu atslēgām, Ods akcelerāts, kas salidojumā ieradies no Rīgas pagrabiem un Taureņu profesors, kurš uz saviem gigantiskajiem spārniem un interaktīvā vēdera ļaus iepazīt sugasbrāļu dzīves smalkumus, bet, pareizi aizpildot profesora sagatavotās darba lapas, varēsiet laimēt pat kādu pārsteiguma balvu.

Semināra parka kokos būs iespējams izjust naktstaureņu apjukumu jeb ar pindzeli citā dimensijā apstādinātos mirkļus, novērtēt gan krāsu prieku un rotaļas, gan apcerīgumu mākslinieces Dzidras Eglītes lielformāta gleznojumos uz zīda, kā arī satikt mega taureni – zīda lietu ekspertu.

Lielisku atpūtu dvēselei ūdenslāšu un lāzerstaru rotaļas vieglas instrumentālās un klasiskās mūzikas pavadījumā visu nedēļu katru dienu no pusdienlaika līdz pat pusnaktij gūsiet Māras dīķa krastos „Reibinoši veldzējošā Māras dīķa SPA”.

No ceturtdienas līdz svētdienai estrādes parks būs pārvērties teiksmainā dārzā. Ūdenslilijas, pienenes, strūklakas, taureņi, spoguļi  un zviļņi, arī divas kafejnīcas un kāds lidojošs pārsteigums piektdien – viss jūsu nesteidzīgai un relaksētai atpūtai.

Možu „Labrīt!” savā stikla mākslas izstādē Baznīcas ielas 17. nama pagrabstāvā visiem teiks māksliniece Marta Ģibiete, savukārt entomologs, zinātņu doktors un fotogrāfs Agnis Šmits vecā rātsnama izstādē ļaus piekļūt „Kukaiņiem mazliet tuvāk”.

Dažbrīd pa ielu jums garām pabrauks „Džeza bārs” un braucošās klavieres, aizdefilēs spoguļcilvēki un garkāji no ielu teātru grupām „Mirror Family” no Austrijas un „Celestroi” no Francijas, omu noteikti uzlabos ielu ērģeles no Nīderlandes. Piedodiet, bet precīzu laiku, kad un kur tas notiks, mēs nezinām, un, ja arī zinātu, šoreiz valstī noteikumi tādi, ka izpaust nedrīkstam.

Visu nedēļu visu bez maksas baudīt varēs visi, tā lēma deputāti, un paldies viņiem par to.

Tikai viens , t.i., senās mūzikas koncerts piektdien, 16. jūlijā plkst. 18.00 Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā, kurā  uzstāsies itāļu teorbists Mauro Pinčaroli (Mauro Pinciaroli)  un solists Ansis Bētiņš, lai gan arī bez maksas, tomēr būs pieejams ierobežotam klausītāju lokam, proti, tikai vakcinētiem vai Covid-19 pārslimojušiem skatītājiem, pie ieejas uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu un personas dokumentu.

Draugi! Ar visādiem ierobežojumiem esam apraduši un sadzīvojuši jau pusotru gadu. Būsim saprotoši, atbildīgi, iecietīgi, laipni un optimistiski arī šoreiz, jo visas ķezas agrāk vai vēlāk beidzas.

Patīkamu atpūtu vēlot,
Kuldīgas kultūras centra radošā komanda

Pasākumu PROGRAMMA

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav