Dejotāji iegūst jaunas blūzes, brunčus un vainagus

dejotaji
Foto: Ilze Riekstiņa

Biedrība “Kuldīgas dejotāju biedrība” īstenojusi LEADER projektu Nr.20-02-AL31-A019,2201-000014. “Kultūras mantojuma nodošana nākamajām paaudzēm”. Projektā darināti 12 Latgales vainagi, 12 Vidzemes vainagi, 12 Zemgales brunči, 10 Latgales blūzes, 12 Bārtas blūzes.

Ar šo projektu Kuldīgas dejotāju biedrība turpina atbalstīt Kuldīgā populāro bērnu deju kolektīvu “Stariņš” un tautas deju ansambli “Venta”. Tautas deju koncertos vienmēr tiek vilkti tautastērpi. Tērpu atbilstība etnogrāfiskajām prasībām ir ļoti svarīga. Bērniem un jauniešiem šajos kolektīvos vienmēr tiek mācīta cieņpilna attieksme un sapratne ne tikai pret latviešu deju, bet arī pret tērpu kā kultūras mantojumu.

Līdz šim vairākiem kolektīva tērpiem trūka atsevišķu detaļu, piemēram, blūzes vai vainaga. Projekta izstrādes sākumā tika apzinātas trūkstošās detaļas četriem tērpiem no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem. Tās darinot, bērni un jaunieši pilnīgāk apzinās latviešu tautastērpu krāšņumu un daudzveidību, kā arī spēj nodot savas zināšanas tālāk.

Projekta kopējās izmaksas 5210 EUR, no tām attiecināmās izmaksas ir 5000 EUR. Eiropas Savienības LEADER programmas finansējums ir 4500 EUR, bet Kuldīgas novada pašvaldības līdzfinansējums – 710 EUR. Projektu vadīja Ance Gulbe.

darisim pasi r

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav