Durvis ver izstāžu zāles, var apskatīt Līvijai Rezevskai veltītas izstādes

livija rezevska
Foto: Pēteris Vīksna

Līdz ar ierobežojumu atcelšanu durvis ver Kuldīgas izstāžu zāles, aicinot apskatīt jau aprīlī iekārtotās izstādes, kas ir daļa no tēlnieces, Kuldīgas goda pilsones Līvijas Rezevskas 95 gadu jubilejai veltītās pasākumu programmas “Ieritināties Viņas klēpī”.

Izstāde Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā, kas apmeklētājiem pieejama no 10. jūnija, sniedz iespēju iepazīties ar četru mūsdienu mākslinieču, kuldīdznieču Ingas Melderes, Ilzes Vanagas, Danutes Sīles un Annemarijas Gulbes refleksijām par Līvijas mantojumu.

Savukārt izstāde Kuldīgas Mākslas nama telpās, kas atvērta no 4. jūnija, ļauj ieskatīties Līvijas radošajā procesā, iepazīstinot ar mākslinieces zīmējumiem, skicēm, modeļiem, kā arī sniedzot sajūtu fonu par laikmeta atmosfēru – padomju laika mākslu, izceļot tieši sieviešu tēlnieču pienesumu un radošo darbu. 

Visbeidzot, Līvijas Rezevskas izstāžu zālē vienuviet skatāms tēlnieces atstātais mantojums.

Šogad 20. maijā māksliniece Līvija Rezevska, kura aizgāja mūžībā 2004. gadā, 78 gadu vecumā, svinētu 95 gadu jubileju. Tēlnieces Līvijas Rezevskas skulptūras un viņas pienesums Kuldīgas pilsētai ir  neatņemama Kuldīgas sejas daļa. Ne tikai viesiem, bet arī pašiem kuldīdzniekiem redzamākais un pieejamākais ir publiskie mākslas darbi: skulptūras Pilsētas dārzā, 1905. gada parkā un citviet. Pilsētas dārzs ir unikāls tieši tādēļ, ka tas ietvervienas sievietes radītu skulptūru parku, kas ir vienīgais tāds Latvijā un pat retums Eiropā un pasaulē.

Pasākumu programmu organizē Kuldīgas mākslinieku rezidence sadarbībā ar Kuldīgas novada muzeju un Kuldīgas kultūras biedrību “Līvija”. Kuratore: Maija Rudovska. Sadarbības partneri un atbalstītāji: Kuldīgas novada pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds, Kuldīgas kultūras biedrība “Līvija”, Kuldīgas novada muzejs, Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs.    

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav