Bibliotēkas strādā, ievērojot ierobežojumus, piedāvā pasākumus tiešsaistē

biblioteka
Arhīva foto.

Lai gan nevaram tikties klātienē dažādos pasākumos – bibliotēkās notiek tikai grāmatu izsniegšana un saņemšana –, mēs pielāgojamies digitālajām iespējām un piedāvājam sekot līdz dažādām aktualitātēm – tiešraidēm Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Facebook lapā. Aicinām sekot bibliotēkai Facebook, lai nepalaistu garām aktuālo!

Gaidāmie tiešsaistes pasākumi

  • 11. februārī 11.00 – “Jauno e-grāmatu rīts”.
  • 17. februārī 14.00 – “Ceļotāju klubs ar Elisu Rudzīti”.
  • 19. februārī 11.00 – “Jauno grāmatu rīts”.
  • 23. februārī 14.00 – tiešsaistes tikšanās ar rakstniekiem Maiju Pohodņevu un Modri Pelsi projekta “Rakstnieks.Literatūra.Lasītājs” ietvaros.
  • 25. februārī 11.00 – “Jauno e-grāmatu rīts”.

Izveidots literatūras diskusiju klubs

Jauna un aizraujoša satikšanās “vieta” visiem grāmatu mīļiem un lasītājiem, kuri vēlas uzzināt par interesantākajām grāmatām un ir gatavi dalīties ar savām pārdomām par izlasīto ar citiem! Ja Tu jau to sen gaidīji, tad informējam, ka esam radījuši Kuldīgas Galvenās bibliotēkas jauno literatūras diskusiju klubu “PLAUKTs”!

Pieteikties iespējams, aizpildot anketu https://ej.uz/plaukts_reg . Nākamā  kluba tikšanās platformā ZOOM notiks 25. februārī 19.00.

Kā strādā bibliotēkas

No 12. janvāra bibliotēkas atkal ir atvērtas, bet ir mainīti to lietošanas noteikumi. Mākslas nams apmeklētājiem ir slēgts.

Kuldīgas Galvenā bibliotēka atvērta darba dienās 9.00-18.00, sestdienās 10.00-16.00. Pagastu bibliotēkas darbojas atbilstoši saviem darba laikiem, nodrošinot lietotājiem piekļuvi bibliotēkas pakalpojumiem 35 stundas nedēļā.

Bibliotēkas apmeklējums ir individuāls (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus). Maksimālais lasītāju uzturēšanās laiks bibliotēkā ir 15 minūtes. Datori, kā arī printēšanas, skenēšanas, laminēšanas pakalpojumi lietotājiem nav pieejami. Arī lasītavas pakalpojumi nav pieejami. Bibliotēkās nenotiek nodarbības, pasākumi, kā arī netiek pieļauta pulcēšanās brīvā laika pavadīšanai. Apmeklējot bibliotēku, obligāti jālieto sejas aizsargmaska visā bibliotēkas apmeklējuma laikā.

Kuldīgas Galvenās bibliotēkas ēkā vienlaicīgi katrā stāvā var uzturēties līdz pieciem apmeklētājiem, ievērojot divu metru distanci (norādīta uz grīdas ar dzelteni melnām svītrām). Pagastu bibliotēkās lasītāju maksimālo skaitu nosaka katras bibliotēkas vadītājs, ņemot vērā telpu lielumu. Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā notiek vienvirziena apmeklētāju plūsma (aicinām sekot norādēm), un to regulē pie ieejas lasītāju apkalpošanas zālē – garderobes telpā. Ja bibliotēku vienlaicīgi vēlēsies apmeklēt vairāk cilvēku, darbinieki aicinās pārējos uzgaidīt ārpus bibliotēkas telpām.

Lasītājiem pēc pieprasījuma tiek nodrošināta bezkontakta grāmatu izsniegšanas iespēja ārpus bibliotēkas telpām, par to iepriekš jāvienojas telefoniski vai e-pastā.

Lai pasargātu cits citu no inficēšanās, bibliotēkas ievēro sanitārās drošības noteikumus, darbinieki ir nodrošināti ar individuālās aizsardzības līdzekļiem. Darbinieki, kas nestrādā aiz norobežojošajiem aizsargstikliem, klientu apkalpošanas telpās lieto sejas aizsargus vai maskas. Notiek regulāra telpu, virsmu, inventāra un grāmatu dezinfekcija, kā arī regulāra telpu vēdināšana, atverot logus. Nodotās grāmatas tiek ievietotas karantīnā uz 72 h pirms atkārtotas ievietošanas fondā. Pie ieejas klientu apkalpošanas zālē ir izvietoti roku dezinfekcijas līdzekļi apmeklētājiem. Atbilstoši jaunām sanitārā protokola prasībām var tikt izdarītas izmaiņas, par ko bibliotēkas lietotāji tiks informēti kā internetvidē, tā bibliotēkās uz vietas.