Kuldīgā atjaunos tēlnieces L. Rezevskas veidoto strūklaku 1905. gada parkā

annina, Kuldiga
Foto: Elīna Voika

Februāra sākumā parakstīts līgums par projektēšanas darbu uzsākšanu tēlnieces Līvijas Rezevskas veidotās strūklakas “Meitene ar ūdens krūzi” un tai piegulošās teritorijas atjaunošanai 1905. gada parkā, Kuldīgā.

Līgums par strūklakas atjaunošanas projektēšanu noslēgts ar SIA “Zala Landscape Architecture” par summu 7590 EUR bez PVN. Uzņēmums apņēmies trīs mēnešu laikā sagatavot būvniecības ieceres dokumentāciju.

Art Deco stilistikai tuvā izteiksmē darinātā bronzas skulptūra – romantiska sēdoša meitene ar krūzi rokās uz postamenta pie taisnstūra formas baseina 1905. gada parkā atrodas kopš 20. gadsimta piecdesmitajiem gadiem. Tas savulaik bija pirmais no Līvijas Rezevskas tēlniecības darbiem, kas atrada vietu Kuldīgas parkos un apstādījumos. Kuldīgas novada muzeja krājumā glabājas fotoattēls, kurā fiksēts skulptūras uzstādīšanas brīdis. Kuldīdznieku iemīļotā skulptūra ieguvusi sirsnīgu iesauku – Anniņa.

Meitene ar ūdens trauku” uzstādīšana Kuldīgā, 1905. gada parkā, 1950. gadu 2. pusē. Attēls no Kuldīgas novada muzeja krājuma

Šogad ieplānots atjaunot strūklakas baseinu un podestu, veikt skulptūras tīrīšanas darbus, kā arī mainīt strūklakas vadības mehānismu, jo iepriekšējais vairs nedarbojās.

Tāpat ierīkos papildu apgaismojumu skulptūras un baseina izgaismošanai, kā arī sakārtos teritoriju ap strūklaku un aprīkos to jauniem soliņiem, atkritumu urnām un krāšņiem apstādījumiem, tomēr saglabājot 1905. gada parka kopējo koncepciju.

Strūklaka “Meitene ar ūdens trauku” 20. gadsimta 70. gadu sākumā. Autors: J. Vīze. Attēls no Kuldīgas novada muzeja krājuma.

Strūklakas atjaunošana ir īpaši svarīga, jo šogad tiks atzīmēta tēlnieces, Kuldīgas Goda pilsones Līvijas Rezevskas 95. dzimšanas diena. 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav