Lielais „Dzīru” gājiens – tas noteikti jāpiedzīvo

Pilsētas festivāls „Dzīres Kuldīgā” ir atšķirīgs no citu pilsētu svētkiem ne tikai ar nosaukumu, bet arī ar saturu, kuldīdznieku veidotiem oriģināliem, netradicionāliem, atraktīviem pasākumiem un svētkiem īpaši veidotām koncertizrādēm.

Šovakar, 19. jūlijā 21.00 – lielais „Dzīru” gājiens un svētku balle kopā ar grupām „Rumbas kvartets” un „Mazā Parīze”. Ar apbrīnojamu entuziasmu kuldīdznieki katru gadu pošas tradicionālajam „Dzīru”gājienam, kas sestdienas vakarā dodas cauri vecpilsētai uz pilsētas estrādi. „Gājienā nu patiesi var redzēt kuldīdznieku un „Dzīru” viesu izdomu un talantus. Lieli un mazi, jauni un pieredzējuši, simtiem kuldīdznieku ļaujas gājiena raibajai straumei, un, skatītāju mīlestības un ovāciju apreibināti, smeļas spēku vienotībā un priekā par savu pilsētu,” saka I.Bērziņa. Viņa neslēpj, ka reizēm nākas atbildēt uz ārzemju viesu jautājumu: „Kā panākat, ka svētku gājienā dodas vai visi pilsētas ļaudis?” Ar to arī Kuldīga ir īpaša – ar aizrautīgiem kuldīdzniekiem, kas mīl savu pilsētu, atbild I.Bērziņa.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • Ivars

  Izskatās, ka iepriekšējais komentētājs gribētu, lai ir kā vecajos laikos, kad viss bija pēc "reglamenta" - kam iet gājienā, un kam tas liegts. Nu ko lai dara, ja "Elvi" vai kāds cits negrib iet?! Piespiest viņus? Tajā pašā laikā citi grib piedalīties. Kāpēc lai tie nebūtu puiši ar tehniku, ja tā viņiem sirdslieta vai nodarbe? Nav ko pukstēt, svētki ir, lai baudītu tos. Un pieņemtu arī citādi domājošo viedokļus.

  21.07.2014 10:10:49
 • Māris

  Ir vērts atskatīties pagātnē...
  http://www.youtube.com/watch?v=NPAXV330xyU

  21.07.2014 9:09:23
 • Māris

  Dzīru gājiena "nagla" kā jau katru gadu bija Uzgunsdzēsēju brigāde! Malači puiši. Organizatoriem gan sabiedrisks FU par bezjēdzīgo tehnikas parādi gājiena laikā (nemitīgi "spolējošais" Celica klubs, kas apdraudēja skatītājus, jo NEBIJA orobežojošās lentas, vietējie "rallisti" ar golfiņiem uz treiļiem visu laiku bez jēgas "gāzēja" un piesmirdināja pilsētas ielu, un par pēdējiem diviem zāles pļāvējiem (traktoriem) ar visu uzkabi, kas plivinājās cilvēkiem gar acīm, vispār bez komentāriem...
  Kur tad palika Dzīru gājiena sākotnējā jēga - KULDĪGAS pašvaldības un privātie uzņēmēji, sporta un izklaides klubi, iedzīvotāji, dzīru sponsori... Kur palika Kuldīgas slimnīca, Elvi, Amazone?... Kaut kas vairs nav...

  21.07.2014 9:09:20