Aicinām uz vērienīgu brīvdabas koncertuzvedumu

Šovakar, 18. jūlijā 22.00 Kuldīgas estrādē kuldīdznieki un viesi aicināti uz jaunu koncertuzvedumu 2 daļās „VINILA VALDZINĀJUMS” – Latviešu skaņuplatēm 110.

Šogad aprit 110 gadu, kopš Latvijā izdota pirmā skaņuplate. Paredzēts, ka šī gada jūlijā iznāks aizrautīgā Kuldīgas novada kolekcionāra Ata Gunvalža Bērtiņa 10 gadu rakstītās grāmatas „Latviešu skaņuplašu vēsture” 1. daļa. Tam par godu Kuldīgas Kultūras centrs rīko vērienīgu brīvdabas koncertuzvedumu.

Koncerta programma iecerēta plaša, interesanta, paaudžu interešu kopību veidojoša. Tā atspoguļos latviešu skaņuplašu vēstures nozīmīgākos posmus: no pirmsākumiem (1904. –1915.); pēc Pirmā pasaules kara (1922. – 1940.); nozīmīgo „Bellacord Electro” laiku (1931. – 1944.), līdz Vissavienības skaņuplašu koncerna „Melodija” Rīgas skaņuplašu fabrikas devumam (1945. – 1991.).

Koncerta muzikālo materiālu, kurā būs pārstāvētas sava laika liecības – latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi un dziesmas, tautas mūzika, operešu melodijas, dziesmas no kinofilmām, koncertu un salona mūzika, deju mūzika, marši, krievu un čigānu romances, tango, džeza melodijas, atlasīja muzikoloģe Daiga Mazvērsīte, komponists un aranžētājs Juris Vaivods, kolekcionārs Atis Bērtiņš.

Tās ar pietāti, bet mūsdienīgā skanējumā izpildīs „Mirage Jazz Orchestra”, „Rumbas kvartets”, trio „Limonāde” un klausītāju iemīļoti solisti Ingus Pētersons, Normunds Rutulis, Andris Daņiļenko, Daumants Kalniņš, Atis Ieviņš, Artis Robežnieks, Vineta Elksne, Ieva Sutugova, Aija Vītoliņa un Ērika Eglija.

Koncerta norises un scenogrāfijas nozīmīga sastāvdaļa būs foto, fono un video materiāli.

Muzikoloģe Daiga Mazvērsīte atzīst, ka A.Bērtiņa kultūrvēsturiskais darbs par skaņu ierakstu vēsturi un attīstību ir nopietns, pamatīgs un sen gaidīts ieguldījums mūzikas vēstures noskaidrošanā, jo ierakstiem bijusi liela nozīme kā akadēmiskajā, tā vieglajā žanrā.

Koncerts, saistošā un mērķauditoriju uzrunājošā veidā informēs, izglītos, izklaidēs un ieinteresēs klausītājus un skatītājus ielūkoties mūsu mūzikas bagātībās, kuras saglabājušas plates - artefakts, kuru vērtība arvien pieaug.

Koncerta muzikālais vadītājs – Juris Vaivods, režisore – Svetlana Rudzīte, scenogrāfs – Juris Gals, horeogrāfs - Alberts Kivlenieks.

Biļetes līdz 17.00 nopērkamas Kuldīgas kultūras centra kasē, no 20.00 – pilsētas estrādē, vai „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Sēdvietas numurētas!

Biļešu cenas (cenā arī balle): EUR 8, 10, 12; solos ar atzveltnēm – EUR 15, stāvvieta EUR 5.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav