Šovakar gaidāma grandioza Dzīru atklāšana

Lai arī cilvēku kņada, pasākumi un svētku noskaņa pilsētā valda jau visas dienas garumā, oficiālā svētku atklāšana un salūts gaidāms šovakar pulksten 23.30.

Dzīru atklāšanā Ventmalā pie Alekšupītes ietekas tiks godināts vecais ķieģeļu tilts 140. jubilejā – pirmatskaņojumu piedzīvos Valda Zilvera un Jāņa Petera kopdarbs – veltījums Kuldīgas tiltam. Bet ar interesantu uzstāšanos priecēs ielu teātris „Quidams” no Francijas.Tās ir īpašas franču mākslinieku meistarklases un franču ielu mākslas teātra trupu priekšnesumi, kas skatītājiem sagādās ne vienu vien pārsteigumu.

Ceturtdienas nakts stundās „Alekšupītes sudraba līkločos” senās Kuldīgas ielās un pagalmos rosīsies dažādu žanru ārzemju un pašmāju mākslinieki: savdabīgs koku duets no franču grupas „Du O des Branches”, beļģu grupa „Cie des Quatre Saisons” ar karuseli „Ceļojošais koks”, „Cie Retouramont” gaisa akrobāti. Vides akcijā „Vecpilsētasfaktūras” kopā ar Kuldīgas jauniešiem darbosies jaunie mākslinieki no Norvēģijas, Islandes, Lietuvas.

Trupas „Du O des Branches” mākslinieces Lona Arufā un Nadeže Bijemāza vadīs gravitātes un līdzsvara meistarklases, izmantojot dažnedažādas virsmas un netradicionālus izteiksmes elementus. Savukārt trupas „Compagnie Retouramont” mākslinieks Fabriss Gijo sniegs vertikālās dejas meistarklasi. Slavenā trupa „Quidams” atgriežas Latvijā, lai skatītājiem piedāvātu jaunu piedzīvojumu – sapni – fantastisko izjādi „LepnS zirgā”, kuru pulksten 1.20 ikviens varēs baudīt Rātslaukumā.

Dzīres Kuldīgā tiek svinētas jau deviņpadsmito gadu. Četrās festivāla dienās pilsētnieki un Dzīru viesi varēs skatīt un piedalīties vismaz 150 dažādos pasākumos, rodot iespēju atpūsties, izklaidēties un līdzdarboties. Lielākā daļa Dzīru pasākumu ir bez ieejas maksas, bet svētku programma ir tik dažāda, lai nodarbi sev atrastu gan liels, gan mazs.

Līksmus svētkus ikvienam!

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav