Ilgi gaidītais notikums ir klāt – šodien sākas „Dzīres Kuldīgā”

Šodien sākas pilsētas festivāls „Dzīres Kuldīgā”, kuru īpašu padara Kuldīgas kultūras centra veidotie oriģinālie un atraktīvie pasākumi un iedzīvotāju neviltotā atsaucība, tā pirms svētku atklāšanas uzsver Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Ar apbrīnojamu entuziasmu kuldīdznieki katru gadu pošas tradicionālajam „Dzīru” gājienam, kas sestdienas vakarā dodas cauri vecpilsētai uz pilsētas estrādi. „Gājienā patiesi var redzēt kuldīdznieku un „Dzīru” viesu izdomu un talantus. Lieli un mazi, jauni un pieredzējuši, simtiem kuldīdznieku ļaujas gājiena raibajai straumei, un, skatītāju mīlestības un ovāciju apreibināti, smeļas spēku vienotībā un priekā par savu pilsētu,” saka Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja I.Bērziņa. Viņa neslēpj, ka reizēm nākas atbildēt uz ārzemju viesu jautājumu: „Kā panākat, ka svētku gājienā dodas vai visi pilsētas ļaudis?” Ar to arī Kuldīga ir īpaša – ar aizrautīgiem kuldīdzniekiem, kas mīl savu pilsētu, atbild I.Bērziņa.

Viens no trakulīgākajiem „Dzīru” pasākumiem ir ekstrēmais „Alekšupītes skrējiens” un „Alekšupītes ūdens karnevāls”. „Tāda skrējiena pa upi citur pasaulē nav,” kuldīdznieku pārliecībai piekrīt arī Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja I.Bērziņa. Šie abi pasākumi, kas gadu no gada Alekšupītes krastos pulcē simtiem kuldīdznieku un pilsētas viesu, ir neiztrūkstoša atraktīvo „Dzīru”sastāvdaļa. „Daudzi no mums uzskata par goda lietu piedalīties Alekšupītes skrējienā. Nevienu gadu nav trūcis drosmīgo, kas gatavi mesties piedzīvojumā, milzu šļakatās un publikas ovācijās – skrienot pa vecpilsētas namu ieskauto Alekšupīti,” novērojusi I.Bērziņa.

Pēc kuldīdznieku lūguma „Dzīru” rīkotāji ir atjaunojuši leģendāro ūdens superatrakciju Zelta ikrs. Iespaidīgi skati, Alekšupītes viltīgie viļņi, satraukums un patīkami pārsteigumi sagaidīs ikvienu, kas piedalīsies atrakcijā, kurai starts tiks dots sestdien, 19. jūlijā, plkst.16.00. Starts notiks pie Kuldīgas kultūras centra, bet finišs – Alekšupītes dīķī. Galveno laimīgo „Zelta s” sadarbībā ar „TallinkLatvija” aizvedīs 4 personas ceļojumā uz Stokholmu. Katras krāsas uzvarētāji – pavisam astoņas – saņems pārsteiguma balvas, bet vēl 91 laimīgie – svētku atbalstītāju sarūpētas balvas. Ikra biļete maksā tikai EUR 1,50, biļetes var iegādāties Kuldīgā, veikalā „Mežrozīte”, Lietišķās mākslas salonā „Zem Stendera”, Liepājas ielā 3 un Pilsētas laukumā.

Atgādinām, ka no 17. līdz 20. jūlijam „Dzīru” viesi Kuldīgā varēs skatīt vismaz 150 dažādus pasākumus, rodot iespēju atpūsties, izklaidēties un līdzdarboties dažādās aktivitātēs. Svētkus rīko Kuldīgas novada Dome un Kuldīgas kultūras centrs, atbalstītāji – a/s „SEB banka”, a/s „RBSSKALS”, Valsts Kultūrkapitāla fonds, SIA „Amazone”.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav