Lasiet jaunās „Kuldīgas Vēstules”

Tieši Kuldīgas vērienīgāko svētku „Dzīres Kuldīgā” priekšvakarā klajā nācis žurnāla „Kuldīgas Vēstules” jaunākais numurs, kas piedāvā jaunus un interesantus stāstus no Kuldīgas vēstures, tagadnes un nākotnes.

„Šis numurs izdevies vasarīgs un tajā ir ļoti daudz dažādu sarunu ar cilvēkiem. Par to kāda Kuldīga bijusi, kāda tā ir tagad un kādu to veidojam nākotnei,” saka žurnāla redaktore Anda Pūce. Viņa uzsver, ka stāstu krājums, kas numuram sagatavots, patiks gan pašiem kuldīdzniekiem, gan tiem, kas šurp brauc pēc iedvesmas.

Kuldīgas Restaurācijas centra vadītāja Ilze Zariņa sarunā atklāj kāda ir viņas vecpilsētas autentiskuma saglabāšanas recepte. Kuldīgas Novadpētniecības muzeja vadītāja Dace Bumbiere savukārt ved lasītājus pa atjaunoto muzeju un palepojas ar to kā atklāti senie krāsojumi, oriģinālie tapešu raksti, piemeklētas mēbeles un citi aksesuāri, kas iederīgi senajā interjerā. Stella Pavloviča stāsta par leģendāro Karlu Davidovu, kura vārds Kuldīgā joprojām dzīvo mūzikas konkursā. Bet grupa „Stūrī zēvele” atklāj mums savus iedvesmas avotus un kopā muzicēšanas prieka stāstus. Inguna Spuleniece devās pie tiem, kas gatavi darīt paši, bet Dace Nasteviča no Gudeniekiem pastāstīja par to, kur rodas raksti viņas rokdarbos. Divi uzņēmēji Aivari lepni staigā pa Kuldīgas bruģakmeņiem klātajām ielām, kas ir viņu pašu firmas veikums, bet mediķi neslēpj, ka pieņēmuši šejienes izaicinājumus un jūtas novērtēti. No „Kuldīgas labumiem” nobaudījām pašu jaunāko veikumu, paviesojāmies Ulda Kleinberga eksperimentu pļavā, satikām pašus stiprākos Kuldīgas vīrus, kas ar kārtējām medaļām atgriezušies no sacensībām. Braucām ar laivām pa Kurzemes upēm, atcerējāmies faktus par tiltu, kam šogad aprit 140 gadu un noskaidrojām kāpēc visiem obligāti jāatbrauc uz Ventas rumbu pavasarī zivju lidošanā lūkoties. „Bet visu jau nemaz pārstāstīt. Žurnāls katram, kam Kuldīga ir sirds pilsēta, jāizlasa pašam,” saka redaktore.

Žurnālu veido izdevniecība „Kurzemes Vārds” ar Kuldīgas novada Domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda līdzfinansējumu, žurnālu izdošanu atbalsta novada uzņēmēji, kā autori žurnāla veidošanai piesaistīti reģiona labākie žurnālisti no laikrakstu „Kurzemes Vārds” un „Kurzemnieks” redakcijām, kā arī vēstures speciālisti, fotogrāfi un citi autori, kas gatavi dot savu ieguldījumu Kuldīgas novada interesantāko stāstu apkopošanā.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav