„Cantus” izcīna zelta medaļu

No 9. līdz 19. jūlijam Rīgā aizrit Pasaules koru olimpiāde, kurā Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas meiteņu koris „Cantus” viendabīgo jauniešu koru kategorijā izcīnīja zelta medaļu. Kora diriģentes Maruta Rozīte, Maruta Grigale, koncertmeistare Marta Ozoliņa.

„Cantus” ar 84,38 punktiem ieguva zelta medaļu viendabīgo jauniešu koru kategorijā. Kuldīgas novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Dace Reinkopa atzina: „Mums ir patiess prieks un lepnums. Korim bija jāiztur daudz sīvāka konkurence, nekā tad, ja būtu startējuši bērnu koru kategorijā, līdz ar to gandarījums ir vēl lielāks. Olimpiādē meitenes pierādīja darba spējas, kvalitāti un to, ka spēj sasniegt izvirzīto mērķi.”

Kopā Latvijas kori izcīnīja 33 dažāda kaluma medaļas. Otrajā vietā ir ASV kori ar 24 medaļām, bet trešajā – Indonēzija ar 17 medaļām.

Pasaules koru olimpiāde ir pasaulē lielākais koru mūzikas festivāls, kas vienkopus pulcē 27 000 dalībnieku, jeb 460 korus no 73 valstīm, jeb 5 kontinentiem. Desmit dienu laikā Rīgā norisinājās konkursi 29 kategorijās, meistarklases, svētku un draudzības koncerti, dalībnieku gājiens un daudzi citi pasākumi.

Pasaules koru olimpiādes ideja un mērķis ir caur dziesmu veicināt izpratni un mieru starp tautām, vienot cilvēkus no visas pasaules draudzīgā sacensībā. Pasaules koru olimpiāde notiek katru otro gadu katru reizi citā kontinentā.

No 2000. gada Pasaules koru olimpiāde kļuvusi par pasaules lielāko šāda veida pasākumu, kurā piedalījušies vairāk nekā 5800 koru un 260 000 dziedātāju no 100 valstīm.

Pasaules koru olimpiādes rezultāti

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Ļena

    Malači! Paldies skolotaiem un berniem!

    14.07.2014 23:23:23