Noslēdz līgumu un aicina uz preses konferenci

Kuldīgas kultūras centrs 8. jūlijā noslēdzis līgumu ar LR Kultūras ministriju par projekta „Vides manu-faktūras” īstenošanu ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta finansiālu atbalstu, projektu līdzfinansē Kuldīgas novada pašvaldība.

No 14. - 18. jūlijam, sadarbojoties Latvijas, Norvēģijas, Islandes un Lietuvas māksliniekiem, Kuldīgas vecpilsēta pārtaps par skatuvi daudzveidīgām mūsdienīgām kultūras aktivitātēm, kuras tiks veidotas radošās apmaiņas rezultātā. Projekta centrālās aktivitātes ar nosaukumu „Vides manu-faktūras” lieliski papildinās Kuldīgas pilsētas festivāla „Dzīres Kuldīgā 2014” programmu.

Projekta „Vides manu-faktūras” mērķis ir izveidot Kuldīgas un Kuldīgas sadraudzības pilsētas Norvēģijā - Drobakas vēsturiskās mazpilsētas par skatuvi starpdisciplinārām mūsdienīgām kultūras aktivitātēm, kuras tiks veidotas radošās apmaiņas rezultātā, tādējādi sekmējot mazpilsētu kultūrvides dinamiku. Projekta centrālās aktivitātes būs 2 radošās vides akcijas – viena šī gada jūlijā Kuldīgā, otra - septembrī Drobakā.

Visi pasākumi tiks veidoti kā brīvdabas norises, atklājot jaunas, vēl neiepazītas, netradicionālas pasākumu norises vietas. Kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja vērot neparastus ārvalstu un Kuldīgas mākslinieku darbus. Precīzu norises laiku un vietu jāmeklē festivāla programmā www.kuldiga.lv un drukātajās info lapās, kuras projekta norises laikā varēs saņemt Kuldīgas kultūras centrā.

Radošās norises tiks veidotas kā dažādu mākslas nozaru manufaktūras, radot neparastus darbus eksperimentālās mūzikas, mūsdienu mākslas un ielu teātra mākslas jomās. Manufaktūru darbus varēs vērot ceturtdienas naktī un piektdienas dienā Kuldīgas vecpilsētā.

Projekts „Vides manu-faktūras” tiek īstenots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009. - 2014. gada perioda programmas LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšanas un atjaunināšana” neliela apjoma grantu shēmas „Kultūras apmaiņa” finansiālu atbalstu. Projektu līdzfinansē Kuldīgas novada pašvaldība.

Pirmdien, 14. jūlijā pl. 15.30 projekta īstenotājs kopīgi ar sadarbības partneriem no Frognas pašvaldības Kultūras nodaļas Norvēģijā, Hitt Husitt jauniešu teātra Islandē un Mākslinieku klubu Lietuvā aicina uz preses konferenci Kuldīgā, Pilsētas dārza terasē.

Vairāk informācijas: I.Zariņa, KKC projektu vadītāja, tel. 26843858.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav